EON levné tarify – čas zapínání

Napsal | 5.12.2015

Vítáme Vás opět u dalšího z našich článků. Dnes jsme si pro Vás připravili článek o E.on levných tartifech – čas zapínání. Primárně Vás seznámíme s tím, o ce se vlastně jedná, abyste byli v pobraze. Dále jsme si pro Vás připravili mnoho dalších informací, které si povíme v následujících řádcích.

O společnosti E.ON

Je jedním z dominantních dodavatelů elektrické energie na českém trhu. Společnsot dodává elekřinu především na jížní Čechy, Vysočinu a jížní Moravu. Firma vznikla vlastně sloučením dvou významných německých energetických firem VEBA a VIAG a to v roce 2000. Dodávají nejen elektřinu ale i zemní plyn. Podnikání E.on probíhá spíše na území Německa, ale i v Rakousku, Švýcarsku, Beneluxu, Polsku, Slovensku a Maďarsku.

Levné tarify

Jednou ze služeb E.onu je právě nízký tarif, přičemž domácnosti mají možnost odebírat elektřinu levněji. Jde tu samozřejmě i o jednotarifovou a dvoutarifovou sazbu za elektřinu. Pokud jde o jednotrifovou, tak to platíte vlastně stejnou cenu za odebranou elektřinu za celý den. Co se týká dvoutarifové sazby, tam se to odvíjí od toho, jakým způsobem elektřinu odebíráte, jeslti ve vysokém či nízkém tarifu.

Přepínání

Ale právě, aby se dalo mezi oběma sazbami přepínat, jsou právě do domácnosti namontovány dvoutarifní elektroměry. To znamená, že se do elektroměru namontuje speciální sazbový spínač, který je řešen hromadným dálkovým ovládáním nebo rádiové hromadné dálkové ovládání. Tím pádem se umožňuje zapínání a vypínání konkrétních spotřebičů. Je to velmi šikovné a opravdu účinné.

Hlavní funkce hromadného dálkového ovládání

Jeho hlavním úkolem je řídit rovnoměrné a optimální zařízení sítě, aby přesně nedošlo k tomu, že kdyby začli všichni zákazníci využívat jednoho zařízení přes elektřinu, tak aby se nepřetížila síť. Je to jaká si prevence před katastrofou a zmatkem okolí. Pokud ale nejste vybaveni těmito elektroměry, nevadí. I tak můžete tarif používat také. musíte se ale tím pádem řídit stanoveným časem kvůli vysokému a právě tomuto nízkému tarifu.

2 thoughts on “EON levné tarify – čas zapínání

  1. Pingback: Nová zelená úspora 2016

  2. Pingback: EON ceník elektřiny 2016 domácnosti – změny

Není možné diskutovat