Čištění myčky jedlou sodou

Napsal | 11.8.2014

Vítejte u dalšího článku z cyklu o kuchyňských potřebách. Pokud patříte k těm, kteří rádi dodržují dané trendy a tak jistě oplývají i modernější kuchyní, ve které nemoderní pozůstatky komunistického vzhledu kuchyně nahradily nejnovější produkty a spotřebiče, je tento článek určen právě pro Vaše oči , jelikož se v něm zaměříme na to, jak vyčistit spotřebič, který Vám jistě nechybí – myčku na nádobí jedlou sodou. Pojďme se na to podívat podrobněji.

Všestranný pomocník

Jedlá soda má nepřeberné využití jak v kuchyni, tak i na jiných polích. Lze jí přidávat do různých pečených pochutin, kde dokáže dokonce skvěle nahradit kypřící prášek, lze s ní dokonce zahnat pálení žáhy i různé tělesné problémy uvnitř jako jsou problémy s nadýmáním a žaludkem. Především ale dokáže i čistit různé spotřebiče.

Čištění myčky jedlou sodou je vskutku efektivní a ekologické řešení vymytí znečištěné myčky. Jelikož je jedlá soda přírodním produktem, je šetrná k životnímu prostředí a logicky i zdravotně nezávadná. Jak tedy na samotné čistění myčky tímto zázračným produktem, který seženete v každé drogerii?

Čištění myčky

Každá myčka má jistou nádržku, do které se dává daný čistící prostředek na nádobí nebo tableta. Právě do té nasypete vhodné množství (circa 2 lžíce) hydrogenuhličitanu sodného (jak se správně jedlá soda odborně nazývá) a pak jen necháte myčku na nádobí běžet na program, který si sami zvolíte, na něm už nezáleží. Hlavní je to, že se jedlá soda dostane do útrob myčky a tam nezanechá ani kousek vodního kamenu nebo jiných nečistot.

Jak již bylo zmíněno, jedlou sodu získáte opravdu v každé drogerii, jistě ji lze také objednat i po internetu, pokud chcete mít větší množství této chemické sloučeniny. Cena jedlé sody se pohybuje různě, záleží na velikosti balení, které chcete koupit. Menší balení seženete do 20 Kč, střední a větší balení kolem 50 Kč .

Věříme, že Vám byl článek nápomocný při Vašem úsilí vyčistit myčku na nádobí a pokud máte nějaké připomínky k tématu, jistě je zanechte v komentářích pod článkem.