Chodítko pro seniory hrazené pojištovnou

Napsal | 4.12.2015

Každý jednou zestárneme a budeme potřebovat oporu nejen ve svých bližních, ale i ve chvíli, kdy se budeme chtít vůbec postavit na nohy. Proto Vám rádi přiblížíme pomůcku, která souvisí s druhou jmenovanou věcí – chodítka pro seniory, které jsou ale hrazeny pojišťovnou.

Jde především o zdraví!

Za tuto věc se není třeba stydět. Prioritou je zde to, abyste si dopomohli k pohybu, který už Vám tolik neslouží jako kdysi a dopřáli si pohodlí. Dnes je možné si vybrat na trhu mezi několika druhy chodítek podle toho, jaký máte přesný handicap a zjistíte, co by Vám nejvíce vyhovovalo a v čem byste se cítili nejbezpečněji. 

Jak si vybrat vhodné chodítko?

Je potřeba si vybírat tak, abyste neměli s chodítkem problém třeba v domácnosti. Mnohdy se nedostanete přes vysoký práh, překáží Vám nábytek nebo máte moc úzké vchody do místností. Dnes je ale možné si vybrat na trhu mezi několika druhy chodítek, většinou odlehčených, jako jsou například:

  • Chodítka dvoukolová s brzdou
  • Bez koleček
  • Čtyřbodová
  • Skládací
  • S košíkem
  • S malou sedačkou podle toho

Záleží na tom co Vám osobně vyhovuje. Jak vidíte vybírat je opravdu z čeho.

Dbejte samozřejmě na to, abyste byli dostatečně viditelní. Existují zde pro to možnosti reflexních prvků, odrazek i světelných signálů. V dnešní době je lepší se pojistit všemi možnými a dostupnými prostředky, díky kterým Vás každý uvidí v podvečer na přechodu, tak i v noci nebo za špatného počasí

Chodítko pro seniory hrazené pojištovnou

Chodítko pro seniory hrazené pojištovnou

Hrazení pojišťovnou

Ve většině případů se stává, že senior nemá dostatek financí na to, aby si potřebnou pomůcku k chůzi koupil. Pro to jsou tu ale pojišťovny, které dopomůžou k tomuto nedostatku a částečně či plně Vám uhradí částku za zboží.

Každé chodítko je možné si vyhledat na různých stránkách se zdravotními potřebami. Většinou, pokud si tedy chodítko objednáte, tak Vám společnost zboží dopraví zdarma. Jestliže jste nedůvěřiví vůči internetovému nákupu, najdete chodítka i v kamenných obchodech se zdravotnickými potřebami.

Věříme, že Vás tento článek o Chodítkách pro seniory zaujal a nabídl dostatek informací, díky kterým se všude dostanete snadněji a hlavně ve zdraví.