Anglický styl bydlení – fotogalirie

Napsal | 25.9.2014

Když mluvíme o stylu anglického interiéru, většinou tím máme na mysli vznešené domy anglického venkova, které tolik obdivujeme ve filmech nebo románech od Jane Austenové. Dávné zámky lordů a baronů, se zdobenými tapetami a salony na čaj o páté, to je něco, o čem jsme dlouho snili, ale nikdy si nemysleli, že to můžeme mít. Proč ale ne? Inspirujte se stylem anglického bydlení a vytvořte ze svého bytu pravý šlechtický zámek!

Vytříbená dokonalost

Pro styl anglického bydlení je typická kombinace reprezentativnosti s pohodlím. Měkké linie nábytku, zdobené interiéry, příjemné barvy a útulnost – v pravém anglickém domě se každý zkrátka cítí ihned jako doma. Co k tomuto stylu neodmyslitelně patří? Nejčastějšími materiály je dřevo, kámen a kov, mezi barvami se pak vyznačuje tmavší podlaha v kontrastu s barevnými tapetami. Nejčastějším vzorem jsou různé pruhy nebo květinové vzory, můžete se ale setkat i se světlejší variantou. Častou kombinací je tmavší dřevěné obložení do půli stěny, na které navazuje světlá zdobená tapeta. V honosnějších prostorách se také často využívalo nákladné táflování.

Celkově se v anglickém interiéru používá dřevo spíše tmavé, aby tak více vynikly světlé doplňky nebo barevné textilie. Typickým příkladem této souhry je klasická anglická pohovka, která je základem každého salonu a obývacího pokoje. Zapomeňte na všechny hypermoderní sedačky – ta pravá anglická pohovka je masivní, velice pohodlná, potažená kvalitním textilem a osázená spoustou drobných polštářků. Tak vypadá tradiční anglický večer: hřejivý oheň v krbu, na čajovém stolku starý porcelán a středem místnosti stylová pohovka a křesla. Kdo se chce usadit?

Doplňky v anglickém stylu

Další prvek, kterým je anglické bydlení typické, jsou doplňky. Plejáda koberečků, deček, ubrusů, obrazů ve vyřezávaných rámech, svícnů a různých porcelánových ozdob, a všemu tomu vévodí bohaté závěsy. Může se zdát, že občas je těch všemožných doplňků až moc, ale v Anglii jde především o to, abyste se v bytě cítili útulně a jako doma. Tak proč ne?