5 zásad pro malý dětský pokoj: Jak ho využít na maximum?

Napsal | 3.4.2018

Možná i vy doma bojujete s prostorem při zařizování dětského pokoje. A jak si poradit, když máte malý dětský pokoj, o který se musí navíc sourozenci dělit? V tom případě je situace složitější. Pokud jde navíc o kluka a holku, je úkol téměř nadlidský. Máme pro vás 5 tipů, na co si dát pozor a jak prostor co nejlépe využít. 

1. Patrová postel nebo válenda

Pokud chcete zvětšit prostor na hraní, na místě je buď palanda nebo rozkládací postel. Pro větší děti třeba pořiďte dvě loftové postele. Ty jsou ideální hlavně pro místnosti s vysokými stropy. Mrkněte na Favi, kde si snadno vyfiltrujete svoje požadavky a najdete vhodnou válendu nebo postel. Pokud hledáte dizajnérske kousky, podívejte se sem.

Patrová postel nebo válenda

2. Méně je více

Minimalizmus je v případě malého prostoru rozhodně na místě. Hračky, ze kterých už děti “odrostly”, sezónní oblečení, nepoužívaný nábytek – to vše z pokoje odstraňte. Zařizujte efektivně, tedy podle věku dětí. Nedávejte do pokoje kusy nábytku, které už vy nepotřebujete a do dětského pokoje se nehodí.

3. Vyberte správné barvy zdí

Barvy si mohou s velikostí pokoje pěkně pohrát. Světlé zdi prostor zvětšují, protože odrážejí světlo a pokoj se pak zdá širší a více otevřený. Máte dvě holky? Světloučce fialová nebo růžová bude skvělá. Pro kluky zkuste lehce okrovou nebo modrou.

Máte-li kluka a holku, nechte pokoj klidně bílý, případně ho zjemněte krémovou. Další možností je, že natřete holčičí a klučičí barvou jen koutek určený jednomu z dětí – buď u jejich stolu nebo u jejich postele.

Vyberte si správné barvy na zeď

4. Pohrajte si s úložným prostorem


Se dvěma dětmi potřebujete dvakrát více úložného prostoru. Namísto tradičních skříní se poohlédněte po závěsných variantách, policích, věšácích. Díky nim zbude více místa na hraní na zemi. I dětská postel s úložným prostorem dokáže ukrýt množství věcí. Na obrázku níže vidíte, že skříňky se dají využít taky jako schody do spacího patra.

5. Rohový psací stůl namísto dvou stolů

Pokud potřebujete opravdu šetřit každý metr, dobrým tipem je koupit jeden větší rohový stůl pro obě děti nebo jeden větší dlouhý stůl.

Máte vlastní tipy pro lepší využití prostoru? Napište.