Zvířátka z gumiček návod na pletení

Napsal | 26.10.2014

Gumičky jsou momentálním hitem číslo 1 jak mezi dětmi, tak mezi dospělými. Variace výtvorů neznají meze a s každým dnem se objeví na internetu další návod na pletení. My jsme se dnes zaměřili právě na tyto návody a ukážeme Vám, kde se dozvědět, jak uplést nejrůznější zvířátka z gumiček.

„Český“ gigant zgumicek.cz

Asi největším tuzemským portálem, co se oblasti návodů na výtvory z gumiček týče, je zgumicek.cz. Ten nabízí opravdu širokou škálu výrobků pro začátečníky i skutečné mistry. Návody jsou povětšinou ve formě video-návodů, kde Vám zkušení uživatelé ukáží postupně krok za krokem. Jsou tak vhodné zejména pro ty z Vás, jež se nespokojí pouze s knižními návody – aneb jak se říká, obrázek je za tisíc slov. Za velmi populární návody na pletení bychom mohli označit videa pejsek z gumiček, krab z gumiček, či třeba ptáček, nebo králíček z gumiček. Návody jsou v drtivé většině v angličtině a odkazují na zahraniční youtube kanály.

Což takhle video-návody v češtině?

Tuzemská scéna je ovšem neméně pestrá – za vše pak hovoří kanál IMPORTER-CINA.CZ. Opět se jedná spíše o kratší video-návody z prostředí originálních gumiček Rainbow Loom, ovšem dají se praktikovat i na neoriginálních Loom Bands gumičkách. Videa mají kolem 20 minut každé a je zde zobrazen krok za krokem, čili se nemusíte bát, že byste nepochopili některé kroky, či „gumičkovou terminologii“. Prozatím je zde kolem 15 videí, všechny v češtině, nicméně autorka si dává s kanálem velkou práci a do budoucna chystá i další videa. Ze světa zvířátek je zde ku příkladu návod na sovu, hlavu pandy, či třeba na tučňáka.

Návody z Youtube

Sova

Hlavička pandy

Tučňák

Jak můžete sami vidět, možností, jak se dozvědět krok za krokem z výroby některého zvířátka, je opravdu spousta. Na závěr Vám doporučujeme používat pouze originální výrobky Rainbow Looms – mnoho uživatelů, jež se snaží ušetřit na úkor kvality, pozoruje lámavost stavů i gumiček.