Změny UPC 2015

Napsal | 8.5.2015

Společnost UPC je jedním z největších poskytovatelů internetového připojení a kabelové televize u nás. Služby využívají statisíce lidí, kteří jsou momentálně poněkud rozhořčeni dalšími změnami v ceníku a všeobecných podmínkách. O jaké změny se jedná, kdy nabývají platnost a koho všechno zasáhnou? O tom si povíme v dnešním článku.

Proč ty změny?

Asi největší změnu zaznamenal ceník. Cena služeb se zvyšovala už v minulých letech – poslední byla v roce 2013, kdy se ceny zvýšili v průměrů o 3,5%. V roce 2015 se ceny služeb vyhoupnou ještě více – v průměru o 4,2%. Společnost UPC to argumentuje tím, že zvýšením cen dosáhne možnosti neustále poskytovat ty nejlepší služby na nejvyšší úrovni a zároveň dosáhne prostředků na další zdokonalování sítě na uživatelské i poskytovatelské úrovni.

Platnost změn od 1.1.2015

Změny nastali v platnost 1.1.2015, čili jsou už nějakou dobu v platnosti. Zákazníci měli rovněž možnost k 1.lednu ukončit odběr služeb od UPC bez dalších sankcí, pokud se jim zdražení poskytovaných služeb nezamlouvalo. Dle statistiky se ale výraznější úbytek zákazníků nekonal a většina lidí „poslušně“ zaplatila a nadále platí.

Staré balíčky

Zdražení se ale samozřejmě netýkalo všech služeb rovnoměrně a některé balíčky zůstaly dokonce beze změny. Největší změny zaznamenaly internetové balíčky, zejména ty starší, které už nejsou v nabídce, ale někteří zákazníci je stále využívají. 4,0% nárůst zaznamenali prakticky všechny Fiber Power balíčky. K tomu i Internet Easy, Light a Classic. Beze změny naopak balíčky pro náročné – Extreme a Professional.

Nové balíčky

Co se aktuálních tarifů týče, beze změny zůstaly jen 4 nejdražší služby – internet bez úvazku Fiber Power 240. internet na rok Fiber Power 240+, internet s televizí bez úvazku Kombi Komfort 240 a roční verze tohoto balíčku Kombi Komfort 240+. Jinak se všechny služby zdražily o 1,3% až 4,0%.

Pokud hledáte konkrétní hodnoty zdražování, doporučujeme navštívit stránku Živě.cz, kde najdete přehlednou tabulku s aktuálními i předchozími cenami.

One thought on “Změny UPC 2015

  1. Pingback: Jak naladit Prima max na satelitu?

Není možné diskutovat