Vzory na náramky z gumiček

Napsal | 1.11.2014

Rainbow Loom, Loom Bands, Loomy Loom… různé názvy, různá kvalita, různá cena, avšak stejný fenomén. Ať už se jedná o klasické náramky z gumiček, či složitá zvířátka a nejrůznější další počiny, gumičky válcují v obchodech všechny ostatní hračky. Důvodem je zejména jednoduchost a možnost rozvíjet kreativitu u dětí i dospělých. V dnešním článku pomůžeme zejména pokročilým pletcům, kterým ukážeme, kde najít vzory na náramky z gumiček.

Přesné návody nečekejte

Vzory jsou ve své podstatě jen jakousi inspirací – neřeknou Vám totiž jak přesně náramky uplést, nicméně každý jednotlivý design, který uvidíte, si můžete posléze sami s trochou zručnosti postavit na tkalcovských stavech doma.

Mnoho vzorů na náramky.info

Jako první nás zaujal portál náramky.info. Najdete zde desítky, ne-li stovky různých vzorů, z nichž většina je určena primárně na pletené náramky z vlny, nicméně pokud ovládáte tkalcovský stav, můžete si je úplně stejně udělat i z gumiček. U každého vzoru je pak návod, jak na jednotlivý náramek postupovat – z něj si můžete rovněž vzít potřebnou inspiraci. V závěru pak můžete udělat i poměrně hezký náramek přátelství. Ten se sice má primárně tvořit z tzv. bavlnek, nicméně gumičky jsou poměrně příjemnou alternativou. Nečekejte ale žádné pohodlné návody – tyto vzory jsou určeny pouze pro kreativní jedince.

Bavlnkové variace na naramkypratelstvi.cz

Spoustu dalších vzorů na náramky pak můžete nalézt na nejrůznějších fanouškovských blozích, jako je naramkypratelstvi.cz apod. Zde si můžete vybírat rovněž z desítek, možná stovek různých vzorů pro začátečníky i pokročilé, nicméně opět jsou určeny spíše pro práci s bavlnkami. Prostudovat zde můžete i poměrně obsáhlé kategorie techniky i materiálů. Pro začátečníky je pak určena záložka „poprvé“ a nechybí ani literatura na pletení náramků.

Jak můžete sami vidět, příkladů vzorů na náramky z gumiček je opravdu hodně, nicméně české prostředí internetu nabízí zejména inspiraci, nikoliv přímé návody. Změnit to můžete třeba Vy – udělejte podle zmíněných serverů nějaký hezký náramek a pochlubte se nám s ním v komentářích.