Výsuvná šatní tyč na ramínka

Napsal | 26.5.2015

Říká se, že podle pořádku ve skříni poznáte, jestli je člověk skutečně čistotný a pořádný, nebo ne. Praxe je ovšem taková, že leckdo z nás má tolik oblečení, že ho nemá kam odkládat. Kategorií samou o sobě jsou plesové šaty, obleky, zimní bundy apod. – zkrátka druhy oblečení, které stráví větší čas ve skříni, než na nás. My se Vám dnes pokusíme ukázat způsob, jakým si udělat ve skříni více místa, neboť tématem budou výsuvné šatní tyče na ramínka.

Princip výsuvných šatních tyčí

Výsuvná šatní tyč funguje na velmi jednoduchém principu – místo standardní tyče, která zde většinou bývá (pravděpodobně bude potřeba jí odstranit), namontujete novou tyč, která má jedno, či více vysouvacích ramen. Ramena se vysouvají směrem do dveří (k Vám). Tímto jednoduchým způsobem ušetříte místo, roztřídíte si věci a navíc můžete výsuvná ramena kdykoliv zasunout a vznikne Vám veliké místo ve skříni.

Lidovka od IKEA

Nabídka na trhu je v tomto směru poměrně pestrá. Pokud se nechcete pouštět do žádných velkých akcí, postačí Vám jedna návštěva obchodního domu IKEA. V nabídce totiž mají výsuvnou šatní tyč KOMPLEMENT. Vyrábí se hned ve 3 různých velikostních variantách, z nichž největší má šířku celý metr. Hloubku (kam se tyč vysouvá) pak mají všechny stejnou, a to sice 35cm. Materiálem je pak ocel. Cena začíná na 150 korunách.

Když máme atypickou skříň

Alternativou může být třeba výsuvná šatní tyč VIBO, kterou dělá na zakázku firma Vestavenky.cz. Tato tyč se přidělává ke stropu skříně a odpadá tak zabírání dalšího prostoru. Výrobek je opět z oceli a výhodou je, že jeho rozměry si můžete sami určit. Potěší i zarážky na výsuvné tyči, díky kterým nebudou ramínka klouzat a budou přehledně držet na místě. Bohužel Vám nejsme schopni říci cenu a proto pokud Vás tato tyč zaujala, kontaktujte pracovníky na Vestavenky.cz.

Pokud ale nechcete tyč na míru, vyplatí se „proléztobchody s nábytkem ve Vašem okolí. Určitě si vyberete.