Výškové mytí oken

Napsal | 22.7.2014

Mytí oken je vždy nepříjemná povinnost, ale pokud se jedná o okna u výškových budov, může se takové mytí změnit až v hazardní sport. Výhled z neumytých oken ale potěší málokoho, a proto bychom na jejich neměli zapomínat – proč ji tedy nepřenechat profesionálům?

Pomoc odborníka

Dnes již najdete firmy, které se specializují na výškové mytí oken v každém větším městě, přesto však byste měli při výběru těch správných odborníků dávat bedlivý pozor. Vždy byste se měli obracet na firmu, která má nejen tradici a pozitivní ohlasy, ale i odborné zázemí; všechny tyto podniky by měly být členy Českého horolezeckého svazu. Proč je právě toto důležité? Český horolezecký svaz totiž stanovuje příslušné regulace a bezpečnostní směrnice co se práce ve výškách týče, tudíž představuje i jistou garanci kvality na trhu.

Způsoby mytí

Samotné mytí mohou odborníci provádět několika způsoby. Jedním z nich je dočasná instalace vysokozdvižných pracovních plošin, na nichž se pracovníci pohybují. Toto řešení je však poměrně nákladné, a tak se vyplatí pouze na plochách, kde jiné čištění není možné, tj. na plochách obtížně přístupných nebo s nepravidelným tvarem. Levnějším způsobem mytí je využití horolezecké techniky, u kterého odpadají náklady za vypůjčení lešení nebo dalšího materiálu. Pracovníci čisticí firmy se slaňují ze střechy výškové budovy, mají tak snazší přístup k mycím plochám, jejich práce je také rychlejší a flexibilnější. Možností je ještě více, ale vždy se můžete spolehnout, že odborníci zvolí tu nejvhodnější.

Pracovní plán

Předtím, než se firma pustí do práce, nechte si však přece jen raději vypracovat pracovní plán a prokonzultujte rozsah a dobu provedení práce. Pokud se jedná o okna, která jsou ve špatném stavu nebo nebyla myta delší dobu, může se stát, že bude nutné provést mytí dvě. V každém případě by vás však měla mycí firma včas upozornit a žádat o váš souhlas. Pozor na podvodné praktiky! Vybírejte pracovníky s péčí a úspěch bude zaručen.