Výrobky z ruliček toaletního papíru

Napsal | 8.5.2015

Lidské fantazii se meze nekladou a obzvláště tomu platí v případě designu a chytrých řešení. Tentokrát zavítáme do světa kartonu a jeho netradičního použítí. Bavit se totiž budeme o výrobcích z ruliček toaletního papíru. Jak lze tento netradiční materiál využít i po skončení jeho funkčního období? A jak náročná je práce s ruličkami? Na tyto a další otázky Vám odpovíme v následujících řádcích.

Praktický „květináč“ z ruliček

Nejprve Vám ukážeme, jak využít ruličky bez nějakého dalšího zpracovávání. Velmi nás zaujalo využití jako dočasného květináče. Jednoduše vezmete větší plastovou misku (nejlépe třeba od masa apod.) a do ní vyskládáte jednotlivé ruličky. Pak už je stačí pouze naplnit zeminou a zasadit do nich semínka. Až rostlina dostatečně vyklíčí, můžete celou ruličku zasadit do země – papír se sám během krátké doby rozloží.

Klasický organizér

Velmi časté využití ruliček z toaletního papíru je i organizér. Stačí Vám větší krabice – do ní vyskládáte ruličky (můžete je ještě opatřit dnem – postačí Vám trochu kartonu a lepidla…) a ty pak jen naplníte třeba šrouby, tužkami, nebo čímkoliv, co Vám přijde na mysl. Praktické je rovněž spojování klubek kabelů.

Vyhrajte si s adventním kalendářem

Pokud jste jedincem více kreativním a nebojíte se ani nůžek a lepidla, můžete se pustit třeba do výroby domečku ve tvaru adventního kalendáře. Postačí Vám právě jenom lepidlo, nůžky, kus kartonu a 24 ruliček. Na velký kus kartonu přilepte 24 ruliček, nejlépe třeba do řad po 4. Ruličky naplňte nějakou sladkostí, či dárkem a přelepte dno kusem papíru na pečení. Lihovým fixem vepište na otvory čísla dnů a na závěr si pohrajte třeba ještě s dekorací střechy, komínu apod. Hotový kalendář pak můžete pověsit na zeď.

Inspirace

Pokud hledáte ještě další inspiraci, třeba pro kreativní práci s dětmi, můžete vyzkoušet portál pomocucitelum.cz, kde najdete desítky různých nápadů (nejen) na tvorbu výrobků z ruliček od toaletního papíru.

2 thoughts on “Výrobky z ruliček toaletního papíru

  1. Pingback: Podzimní dekorace z listí

  2. Pingback: Velikonoce v roce 2016 – inspirace, výzdoba, trendy

Není možné diskutovat