Výroba vánočních ozdob z papíru

Napsal | 20.12.2014

Do Vánoc už zbývá jen několik dní, a kdo ještě nezačal s vánočními přípravami, měl by určitě urychleně začít. Dnes pak pomůžeme spíše hračičkám a lidem, kteří se rádi během Vánoc angažují ve výzdobě svého domu, či třeba pracoviště. Ukážeme Vám totiž návody na výrobu vánočních ozdob za papíru.

Výroba vánočních ozdob

Jako první Vám představíme portál jaksetodela.cz. Ten nabízí přímo desítky různých video-návodů na výrobu vánoční dekorace z papíru. Nejvíce nás zaujala vánoční sněhová vločka z papíru. Je velmi jednoduchá a tak si ji zvládne udělat opravdu každý – stačí párkrát přehnout papír, obyčejnou tužkou, nebo Centropenem vykreslit určitý vzor (fantazii se meze nekladou – nemusí to tedy být nutně vzor z videa) a následně vystřihnout. Po rozbalení je vločka kompletní a pak už je jen na Vás, kam ji umístíte. Vyhrát si pak můžete i s volbou materiálu – čtvrtka by možná byla nejideálnější. Barvy už pak necháme zcela na Vás. Kromě sněhové vločky zde najdete i návody na výrobu adventního věnce, vánoční hvězdy, či pokud jste s papírem už zruční, můžete zkusit i papírového andělíčka. Většina videí je v angličtině, nicméně komentář zde není vůbec potřeba.

Ozdoby z papíru jaktak.cz

Dalším portálem je potom jaktak.cz. Zde najdete rovněž velké množství video-návodů. Kromě návodů na závěsné vánoční papírové ozdoby, či lepené vánoční ozdoby, si můžete vytvořit i třeba krabičku na dárky, nebo tašku na vánočních dárky. Opět je většina videí v angličtině a u složitějších výrobků by možná bylo vhodné rozumět alespoň základům, nicméně z videa se dá pochopit pracovní postup i bez znalosti angličtiny.

Knižní vánoční bestseller

Nakonec přidáme tipy na literaturu – kniha „Vánoční ozdoby – Z papíru a dalších materiálů“ od autorky Pia Pedevilla se prodává prakticky nejvíce. Na 32 stranách zajímavých tipů na nevšední ozdoby najdete i přehledné pracovní postupy a vše navíc v češtině. Cena pak činí přijatelných cca 80 korun.

Doufáme, že se Vám dnešní článek líbil a přeje krásné vánoce a přijemné prožití vánočních svátků.