Výroba jednorázové pleťové masky

Napsal | 28.9.2014

Kosmetika je v dnešním světě již prakticky nedomyslitelným prostředkem k dosažení krásy. Mnoho žen si ale nemůže dovolit nejmodernější výkřiky doby, neboť jejich ceny dosahují opravdu horentních sum. Proč si tedy nevyrobit některé kosmetické prostředky sami doma – z přírodních surovin a za zlomek ceny? Ano, i to je možné a my Vám dnes poskytneme několik návodů na výrobu jednorázových pleťových masek.

Nejklasičtější čistící maska

Jako první jsme si vybrali čistící masky. Ty jsou velice důležité pro správnou hygienu pokožky v obličejové části. Kůže tak může lépe dýchat a netvoří se nedokonalosti, jako akné a jiné pupínky. Příkladem může být čistící maska z oleje a medu – do mističky nalijte 2 lžíce rostlinného oleje, 2 lžičky medu a lžíci horké vody. Směs důkladně rozmíchejte a přidejte asi dvacet deka drcených slunečnicových semínek. Pak už jen naneste masku na obličej, nechte zaschnout a po půl hodině až hodině důkladně opláchněte vlažnou vodou.

Alternativa čistících masek

Alternativou k čistící masce z medu a oleje může být třeba čistící maska z droždí. Zde stačí v misce rozmíchat 3 lžíce mléka, trochu citronové šťávy a jedno balení droždí. Směs důkladně rozmíchejte a aplikujte na obličej na dobu asi 20 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou.

Hydratační masky proti vráskám

Vedle čistících masek můžete své pleti dopřát i masky hydratační, resp. masky proti vráskám. Ty mají za následek zpevnění pleti a zahlazování vrásek.

Příkladem je mandlová maska proti vráskám. V misce smíchejte drcenou směs mandlí, šťávu z několika jahod, asi půl okurky a na závěr přidejte lžičku jogurtu a medu. Vše důkladně promíchejte, dokud nevznikne hustý krém aplikovatelný na obličej. Ten si následně naneste na tvář a nechte působit alespoň půl hodiny. Po té opláchněte vlažnou vodou.

Jak můžete sami vidět, výroba jednorázových pleťových masek není vůbec nic složitého. Navíc máte jistotu, že ingredience jsou skutečně pouze přírodního charakteru a oproti chemickým maskám z obchodu ušetříte i stovky korun.