Výpověď smlouvy UPC – vzor, rady, diskuze

Napsal | 3.8.2015

Vypovědět nějakou smlouvu v dnešním kapitalismem-protkaným světem už není vůbec nic jednoduchého. Obzvláště to pak platí u zavedených firem, které naopak těží z toho, že zákazník podepíše ani neví co a firma vybírá jeden poplatek za druhým, hází klacky pod nohy atd. atd. Jednou z takových firem je i UPC (alespoň o tom svědčí desítky, ba stovky rozhořčených zákazníků…). Jak na výpověď smlouvy? A na co si dát obecně pozor?

Lhůty jsou klíčové

Pokud Vás jako první napadne zavolat na infolinku UPC a pokusit se smlouvu zrušit zde, velmi pravděpodobně narazíte, neboť operátoři Vás snad za žádnou cenu nenechají smlouvu vypovědět – místo toho Vám budou nabízet slevy, výhody apod. Rovněž, pokud máte nějakou službu, nebo konkrétní smlouvu čerstvě (zpravidla 3 měsíce), opět máte smůlu, protože během 3 měsíců od podepsání nemůžete od smlouvy odstoupit. Rovněž byste neměli zapomínat na měsíční výpovědní lhůtu.

Formuláře

Pak už přichází na řadu sepsání výpovědi služeb UPC. Hrubou formu formuláře najdete ZDE. Zajímavé informace najdete na portálu Julda.cz. Autor se zde zabývá problematikou UPC poměrně podrobně a lze se tu dozvědět poměrně velké množství přesných informací. Zároveň tam naleznete i diskuzní vlákno, kde se současní i již minulí zákazníci dělí o jejich rady a postřehy z jednání mezi nimi a operátory UPC.

Balík s vybavením

Abychom se ale vrátili k tématu – v momentě, kdy máte sepsanou výpověď, je třeba ještě vrátit všechno zapůjčené vybavení. To vložte do balíku, pečlivě zajistěte proti poškození a pošlete na adresu:

UPC Česká republika, s.r.o.
Kostomlatecká 20/39
288 02 Nymburk

Rada na závěr

Z diskuzí na internetu jsme také vypozorovali, že je dobré si balík připojistit a pokud možno i pečlivě zdokumentovat (video, fotografie, cokoliv), neboť se množili případy, kdy UPC balík označilo jako nekompletní a vymáhalo škodu na ztraceném zařízení, ačkoliv ho předchozí majitel jisto jistě do balíku dával.

A jaké máte zkušenosti s UPC Vy? Podělte se s námi v komentářích!

One thought on “Výpověď smlouvy UPC – vzor, rady, diskuze

  1. STROGANOFF

    Neskutečné a za 12 let od doby, co jsem od nich odešel a myslel si naivně, že se něco změnilo, vzrostla arogance jejich jednání s klienty. Nejhorší jejich službou je technický servis, kdy jsem se nestačil divit, co si externí firma, kterou si na řešení technických závad, kterých mají alespoň v Praze požehnaně, dovolí za drzosti – nepřijít ve smluvený čas a nechat vás čekat 2 hodiny a pak si vymyslet, že se vám nedovolali /co byste chtěli po technikovi v pátek před víkendem v 16:00../, následná návštěva technika – namísto pečlivé analýzy problému hned svede vinu na kabel a protože je původní a ve zdi /instalovaný UPC …/, protože prý spěchá a má na vás jen 10 minut, že by se obtěžoval zapnutím media boxu a prohlédnutím kanálů a vůbec zjištěním problému, to ho ani nenapadne. A pak vám ve finále řekne, že natažení nového kabelu k jejich zařízení, aby vás mohli dojit, budete platit vy !!! No trochu silná cikorka i na mě, takže UPC už NIKDY VÍCE !!!

Není možné diskutovat