Výplň do polštářů

Napsal | 12.4.2015

Ložní prádlo je jedním z nejdůležitějších vybavení Vašeho domova. To, jak kvalitní máte spánek, ovlivňuje celou řadu věcí, od paměti, přes energii, až po pracovní výkony. Hlavní je pak zejména polštář. Pokud jste si nepořídili hned na začátku velmi kvalitní polštář, velmi pravděpodobně se stane (či už stalo), že jeho náplň bude časem znehodnocena – ať už praním, či prostě jen mechanickým užíváním. Z tohoto důvodu se prodávají náhradní náplně do polštářů, kterými si můžete nejen zlepšit kvalitu celého polštáře, ale i celkového výsledku spánku.

Výplní do polštářů je spousta

Výplní do polštářů se prodává celá řada druhů. Základně se pak dělí na PES kuličky a polystyrenové kuličky. Náročnější uživatelé pak mohou sáhnout po ovčí vlně, pohankové šlupce, nebo špaldové šlupce. Jednotlivé výplně si nyní rozebereme.

Klasika ve formě PES kuliček

Začneme PES kuličkami. Ty jsou vytvořeny z polyesteru a jejich kvalita závisí na výsledné gramáži. 500g náplň seženete zhruba okolo 80 korun. Náplň pak lze prát v pračce na 40°C a je vysoce vhodná pro alergiky, neboť nezpůsobuje astma ani nepřenáší alergeny.

Polystyren pro nejmenší

Polystyrenové kuličky se používají zejména do sedacích vaků, nebo do kojeneckých polštářů, aby mělo dítě podepřenou hlavu. Náplň je pak oceňována zejména pro svoje ergonomické vlastnosti, jelikož se přizpůsobí prakticky každému tvaru. 500g náplň startuje zhruba na 100 korunách. Polystyrenové náplně nelze prát v pračce.

Exkluzivní vlna

Jednou z dražších a exkluzivnějších náplní je pak ovčí vlna. Ta je oceňovaná zejména pro tepelné vlastnosti a hodí se prakticky kamkoliv, nicméně je nevhodná pro alergiky. Cena pak začíná na 300 korunách za 500g náplně.

Ekologické materiály

Na závěr jsme zvolili výplně z pohanky a špaldy. Obě zmíněné náplně jsou z biologického materiálu a jsou známé pro své léčivé účinky. Lékaři je doporučují při bolestech zad, hlavy, či krční páteře. Ceny pak začínají rovněž na 300 korunách za 500g náplně.

Polštáře z kvalitních materiálů

Závěrem

Než ale sáhnete po jakékoliv náplni, doporučujeme si vše sami osahat na specializovaných prodejnách – každému totiž vyhovuje něco jiného a teorie je leckdy jiná, než praxe.

DOPORUČUJEME: Chcete zakoupit krásné polštáře do Vašeho bytu? Navštivte – http://shop.hezky-domov.eu/