Vintage styl bydlení inspirace – fotogalerie

Napsal | 24.6.2014

Vintage: slovo v dnešní době velmi moderní, málokdo však ví, co si pod ním má představovat. V oblasti bytového designu představuje vintage harmonické propojení starobylého retra a moderních technologií. Zdá se to jako zcela nemožný úkol, ale elegantní a stylové vintage vás přesvědčí o opaku. Pojďme se o vintage dozvědět něco víc!

Kouzlo tradice

Jak dosáhnout toho, aby z vašeho bytu na hosty dýchala ta pravá vintage atmosféra? Zásadou vintage je, že všechen nábytek i doplňky by měl být pokud možno původní; žádné retro napodobeniny. Nemusíte se však bát že při zařizování vašeho vysněného bytu utrpí vaše peněženka – často stačí prozkoumat přeplněná podkroví příbuzných, anebo navštívit jeden z přilehlých bazarů nebo bleších trhů. Budete překvapeni, jaké poklady naleznete! Zachovalý nábytek je většinou nutno přelakovat, ale i kusy s patinou se cení. Tvorba interiéru je pak jen na vás.

A co je nyní ve vintage stylu trendy? Stále zachovává stejnou zásadu: bydlení jako u našich babiček, ale přináší i některé novinky. Divili byste se, jak neotřele působí tradiční kuchyňské skříňky a kredence, s malovanými úchytkami a vyřezávanými dvířky, ve spojení s moderním nerezovým dřezem nebo digestoří. A proč neskombinovat starobylý kuchyňský stůl stojící na vyřezávaných nohách s kovovými nebo průhlednými plastovými židle? Fantazii se meze nekladou!

Výrazný kontrast

Kombinace klasického nábytku z přírodních materiálů s kovem, sklem nebo dokonce plastem je přesně to, co činí styl vintage nenapodobitelným. Stačí si pohrát s několika doplňky – starý nábytek oživte zajímavou lampou nebo kovovým konferenčním stolkem, který jako by z oka vypadl modelům z nejnovějších katalogů o designu. Hypermoderna v detailech a masivní klasika jako hlavní prvek promění váš byt v sen nejen váš, ale i mnoha návrhářů a interiérových architektů.

Tak prozkoumejte designové katalogy, nechte se inspirovat a proměňte svůj byt v nápaditou hru kontrastů. Do stylu vintage se okamžitě zamilujete!

Zdroj obrázků – www.marchicucine.com – V případě, že se Vám produkty líbí lze je koupit na oficiálních stránkách značky