Větrání do koupelny

Napsal | 18.8.2014

Krásná koupelna je nedílnou součástí nejen útulného domu či bytu, ale také celkově kvalitního života. Krása a obecně vzhled ale není vše – u správné koupelny bychom měli především hledět na funkčnost a pragmatickou stránku celé věci. Co je tím myšleno? Třeba právě větrání, které dokáže vhodně odvádět vlhký vzduch a tak samotná vlhkost nestihne způsobit nechtěné věci od zamlžování zrcadel až po znehodnocení obkladů v koupelně. V tomto článku se podíváme konkrétně na větrání do koupelny podrobněji.

Větrací mřížka

Větrání lze v koupelně zařídit několika způsoby. Ten nejjednodušší a nejlevnější, zároveň vyžaduje i nejméně námahy i vytvoření, je větrací mřížka, která se instaluje do stěny (většinou na místo, kde bývají stoupačky). Mřížka se dá sehnat v cenové relaci kolem 100 Kč a tak se jedná, jak již bylo řečeno, o nejméně nákladné řešení větrání koupelny a věcí s tím spjaté.

Elektrické větrací zařízení

Dalším, o něco nákladnějším způsobem, je pořízení elektrického odvodu vlhkého vzduchu. Takový přístroj se většinou instaluje na místo, kde by mohla být i samotná mřížka. Instalaci větracího zařízení již vyžaduje aktivní účast potřebného elektrikáře na slaboproud či silnoproud. Pokud nejste elektrikář/ka, tak Vám instalaci vlastními silami OPRAVDU nedoporučujeme, jelikož můžete k úrazu přijít opravdu jednoduše.

Tento produkt lze sehnat jak ve velkoobchodech či maloobchodech s elektronikou, nářadím i domácími potřebami, kterým může být například OBI nebo BAUMAX, avšak daleko jednodušší, pohodlnější a levnější variantou bývá objednávka z určitého internetového obchodu, který se specializuje právě na větrací zařízení, které chcete do koupelny instalovat. Není žádným tajemstvím, že na internetovém obchodě je vždy větší výběr, než je tomu tak v kamenných obchodech a tak je možné i Vám vyjít vstříc daleko prostším způsobem.

Věříme, že Vám byl tento článek vskutku nápomocný a že nyní se již v této problematice vyznáte daleko lépe a bude tedy lepší i Váš výběr produktu. Pokud máte k tomuto tématu nějaké připomínky, jistě se nebojte je zanechat v komentářích pod článkem.