Venkovní truhlíky na květiny do oken

Napsal | 5.8.2015

Zahrádkářská sezóna je už v plném proudu a obchody se předhánějí v nabídce květin jak venkovních, tak i těch pokojových. My jsme se rozhodli udělat jakýsi kompromis a dnes se podíváme na venkovní truhlíky na květiny do oken.

Zapomeňte na plastové truhlíky

Asi nemusíme zdlouhavě vysvětlovat, že květina může být sebekrásnější, ale nevhodně zvolený květináč může celou její krásu zničit. Mnoho zahrádkářů a domácích pěstitelů sahá po klasických plastových květináčích z obligátních hobby shopů, jako je Baumax, Obi apod. Ačkoliv jsou tyto truhlíky bezkonkurečně nejlevnější, co se týče stránky vzhledu, nejsou na tom úplně nejlépe.

Plastové truhlíky na balkón

Terakotová klasika

Pravděpodobně největší nabídku květináčů má portál květináče-shop.cz . Samozřejmě se zde najdou i venkovní truhlíky, které plní i estetickou stránku – tak třeba venkovní truhlík z terakoty o rozměrech 40 x 20 x 20cm si můžete pořídit za akční cenu 489 korun. Jedná se o truhlík růžově – červené barvy, jež je vyroben z populárního materiálu terakota (směs plastu a skelných vláken), který je vyhlášen pro svou pevnost a trvanlivost.

Keramický okrasný truhlík

Alternativou pak může být shop zahradasvět.obchodylevně.cz. I zde najdete poměrně pestrou škálu venkovních truhlíků na okna. Tak třeba model Eiréne, jež se vyznačuje svým zdobeným keramickým tělem, lze pořídit už za cenu 519 korun. Rozměry činí 50 x 18 x 15cm. K dispozici je navíc hned v 5 barevných kombinacích, což Vám dává prostor ho dobře sladit se zvolenými květinami.

Okrasné truhlíky na balkón

Okrasné truhlíky na balkón

Keramika pro náročné

Pro náročné jsme pak vybrali model Enki. I v tomto případě se jedná o keramický květináč se zdobením a je k dispozici opět v 5 barevných kombinacích. Rozměry činíá 80 x 20 x 20cm (velký truhlík) a cena činí 1247 korun.

Pakliže máte i Vy nějaký tip na okrasný venkovní truhlík, podělte se s námi i našimi čtenáři v komentářích.