Venkovní gumová rohožka

Napsal | 10.4.2014

Ani dnes jsme si nemohli odpustit přidat článek se zaměřením na sortiment IKEA a tak Vám přinášíme další téma s dalšími užitečnými informacemi. Dnešek bude ve znamení rohožek.

Venkovní gumové rohožky

Jako první bychom se rádi zaměřili na venkovní gumové rohožky. Hned na úvod musíme uvést na pravou míru fakt, že IKEA nenabízí čistě gumové rohožky, nýbrž latexové a  polypropylenové alternativy s latexovým, protiskluzovým materiálem. Jednou z takových rohožek je i rohožka BORRIS, kterou nyní můžete exkluzivně pořídit za pouhých 12 korun na všech českých pobočkách IKEA. Rozměry činí 57 x 38cm a povrchová hustota 1150g/m2, čili se jedná o standardní venkovní rohožku, která vydrží i déšť a drsné povětrnostní podmínky. Alternativou pak může být rohožka TVIS za 79 korun. Ta má půlkruhový tvar a opět nabídne latexovou spodní stranu s protiskluzovým efektem. Její velikost činí 50 x 80cm a povrchová hustota je shodná s předchozím modelem, čili se opět jedná o venkovní rohožku s dobrou schopností odolávat vnějším vlivům.

Přírodní rohožky

Jako další produkty jsme vybrali přírodní rohožky. Ku příkladu rohožka SINDAL stojí 79 korun, nabídne latexovou spodní hranu s protiskluzovým efektem a  přitom její povrch je tvořen vysoce hustým (2375 g/m2) 100% kokosovým vláknem. To zaručuje snadné čištění, kde se rohožka pouze vyklepe, či vysaje – praní a chemické čištění je v případě tohoto modelu nevhodné.

Alternativu pak představuje rohožka KOGE, jež stojí 399 korun, nicméně oproti předchozím modelům nabízí výhodu možnosti praní na 30°C. Za poněkud vyšší cenu je samozřejmostí latexová spodní vrstva. Ideální je pak do předsíní .

Doufáme, že Vám i dnešní článek přinesl jen užitečné informace a budeme se těšit u dalšího.