Vánoční výzdoba truhlíků inspirace

Napsal | 10.12.2014

Do Vánoc zbývají necelé 3 týdny, a kdo se ještě nepustil do vánočních příprav, měl by pomalu, ale jistě začít. Práce v interiéru se řeší snad všude, ale leckdo zapomíná na výzdobu exteriéru. Nemáme teď na mysli přímou výzdobu domu – spíše malé doplňky, které podtrhnou atmosféru Vánoc. Právě proto jsme se rozhodli pomoci těm z Vás, jež bojují s výzdobou truhlíků.

Pár větviček jehličí postačí

Letní rostliny už z oken dávno zmizely a venkovní truhlíky zůstali leckdy nevyužité. Proč je tedy nezakomponovat i do zimní sezóny?

Nejdříve se zaměřme na rostliny samotné. Obecně je vhodné volit jehličnany – několik vhodně zapíchaných větviček smrku, či borovice, udělá velmi pěkný dojem a navíc vydrží celou zimu. Cena je pak taky velmi nízká, prakticky nulová… Jak ale vyzdobit?

Figurky do truhlíků

Samotné větvičky by sami o sobě nevypadali až tak vánočně a je nutné je trochu přizdobit. Začít můžete různými postavičkami. Sněhuláci, andělíčci, či malí Ježíškové se prodávají prakticky na všech vánočních trzích a seženete je i v DIY potřebách. Většinou jsou osazeni jakýmsi bodcem, který slouží právě pro zabodnutí do truhlíku.

Další doplňky

Ozdobit můžete i samotné větvičky. Hodí se zejména malé a výrazné barvy ozdob. Rovněž doporučujeme volit nerozbitné, aby nedošlo k náhodnému poškození při silnějším větru. V souvislosti s větrem nezapomeňte ozdoby pevně uvázat.

Vánoční ozdoby

Na závěr můžete přidat třeba vánoční řetěz, nejlépe v barvě, která by ladila s celým truhlíkem, nebo drobná světélka. Zde je ale nutné počítat s přívodem elektřiny, což pro byty může být trochu problém. Celý truhlík pak můžete ještě ozdobit třeba umělým sněhem, nebo stříbřenkou.

Volte pevné materiály…
Jak vidíte, nápadů a možností je celá řada. Obecně platí, že byste měli volit odolné materiály, které přečkají i tuhé mrazy. Rovněž je vhodné volit spíše tradiční materiály, jako je jehličí, sláma apod. Dále klidně plast, hliník. Vyvarujte se křehkým ozdobám a pokud možno i elektrickým.