Vánoční dekorace na štědrovečerní stůl

Napsal | 16.12.2014

Čas Vánoc se již nezadržitelně blíží a většina maminek a babiček se již pustila do vánočních příprav. Světelná výzdoba v oknech, vánoční úklid, jmelí a další podobné dekorace jsou velmi pěkné a tradiční, nicméně málokdo si vzpomene včas na dekoraci štědrovečerního stolu a tento nelehký úkol řeší až na poslední chvíli.

My jsme se dnes rozhodli nic nepodcenit a ukážeme Vám užitečné rady a tipy na vánoční dekoraci na štědrovečerní stůl už teď.

Prostírání vánočního stolu

Začneme úplnými základy. Kromě svátečních příborů, talířů a obecně nádobí byste určitě měli zvolit i tematické prostírání. Ubrusů s vánoční tematikou je poměrně velké množství a to samé můžeme říct i o materiálech a střizích. Doporučujeme ale nebrat příliš pestrobarevné modely – v jednoduchosti je síla a u vánoční dekorace to platí kolikrát více, než u čehokoliv jiného. Velkou nabídku za poměrně dobré ceny najdete třeba na luxpovleceni.cz.

Vyhrajte si s vánočními doplňky

Nyní můžete přejít k samotným doplňkům. Jeden z nejběžnějších doplňků, na kterém se můžete angažovat, jsou vánoční svíčky. Zde si troufáme říci, že je výběr prakticky neomezený – jak po tvarové, tak velikostí stránce. Vánoční kus určitě seženete na vánočních trzích v nejbližším městě. Barvu pak volte pokud možno tak, aby byla stejná, či alespoň ladila se stromkem.

Hlavně to nepřehnat

K dispozici je ale i celá řada maličkostí. Za zmínku určitě stojí vánoční andělíčci, jež jsou dostatečně malí a vejdou se tak i na malé jídelní stoly, kde je už nouze o jakékoliv volné místo. Také jsou praktičtější, co se týče pohyblivosti. Záměrně Vám nedoporučujeme žádné kulaté ozdoby, jež jsou někde zvykem i na stole, nicméně manipulace s nimi i během štědrovečerní večeře je velmi obtížná. A kdo by chtěl, aby se mu do salátu přikutálela ozdoba?

Vyzdobený vánoční stůl

Jak můžete vidět, vkusně ozdobit štědrovečerní stůl není až tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Hlavní je stůl sladit s ostatní dekorací a nepřehnat to s množstvím.

Pochlubte se Vaší dekorací!

Máte již vyzdobený stůl? Pochlubte se nám do komentářů! Nejlepší stolky zde těsně před Vánoci zveřejníme!