Ubytování přes Airbnb – zkušenosti

Napsal | 5.1.2016

Rádi poznáváte nové lidi a jejich zvyky, či nová města nebo země? Proto je tu pro Vás mladá americká služba Airbnb. Jedná se zejména o možnost nabídek pronájmů pokojů nebo domů sloužící ke krátkodobému “propůjčení” nebo sdílení pobytu s turisty.

Nebojte se vyzkoušet tuto formu cestování

Tato možnost navštívení okolních zemí či tuzemska je “osvěžující” v tom, že narazíte na nová místa a jejich obyvatele, ale je to i jedna z možností, kdy si plně odpočinete. Neváhejte však a zkuste takovouto službu využít, třeba budete překvapeni, jak jste vyplnili kousek svého času, než jen posedávat u televize nebo počítačů.

Jak Airbnb funguje?

Služba se stává stále populárnější jak v České republice, tak i v okolních zemích. Lidé zjistí, že mají na několik dní volný pokoj ve svém domě nebo bytě, neváhají a založí si profil. Díky tomu, že popularita této možnosti roste, rostou tak i nabídky.

Lidé si založí profil, kde podají informace o místě, které mají buď na pár dní nebo měsíců volné a nabízejí ubytování ostatním lidem. Jedná se o placené ubytování, tedy je to lehká cesta k tomu, jak byste mohli přijít k peněžnímu příjmu. Veškeré platby však probíhají přes účet, kdy jsou peníze z účtu strženy až po uplynutí 24 hodin. Je už mnoho lidí, kteří se tímto dokonce i živí.

Zkušenosti s Airbnb

Mnoho lidí se touto službou zabývá, a tak vznikají jak pozitivní, tak i negativní recenze. Kupříkladu – služba není příliš využitelná v New Yorku, kde poptávka značně převyšuje nabídku.
Nezůstávejme však jen u negativních zkušeností. Běžně jsou určité luxusnější apartmány či hotelové pokoje poměrně nákladné, tady je to ale jinak. Ceny jsou tu naopak nižší, než všude jinde a pobyt máte se vším všudy, jak si usmlouváte nebo domluvíte. Určitě to stojí za zkoušku, pokud je Vaší prioritou ušetřit a zároveň si rozšířit obzory.