Tupperware Goliáš – Skvělý pomocník při nakládání zelí

Napsal | 26.11.2014

Tupperware, jeden z předních světových výrobců na poli kuchyňského vybavení, se neustále posouvá dopředu, a i když se jeho nabídka zdá už natolik pestrá, že snad nejde už více obohatit, přijde s další inovativní pomůckou, která učiní všechny činnosti v kuchyni zase o něco snazšími. Dnes jsme se zaměřili na výrobek, který využijí zejména hospodyňky, které žijí na venkově, nebo kupříkladu mají za městem vlastní zahrádku. Tématem totiž bude Tupperware Goliáš. Ukážeme Vám k čemu je dobrý, jaké jsou jeho přednosti, i za jakou cenu ho můžete sehnat.

Základ Goliáše

Goliáš je své podstatě kyblík s víkem, který ocení uživatelé při nakládání zelí. Je totiž určen právě pro kvasné procesy, které nakládání zelí (ale i jiných plodin) doprovází. Goliáš se hodí zejména do bytu, kde si chcete zavařit třeba právě jen jeden kyblík a nechcete si kupovat desítky zavařovacích sklenic, víček apod.

Konstrukce

Jeho konstrukce je velmi jednoduchá – skládá se ze samotného bytelného kbelíku a víčka, které je naprosto neprodyšné a voděodolné. Chrání tak před vniknutím vzduchu a urychluje proces kvašení. Jméno kbelíku, Goliáš, do jisté míry odkazuje na objem, který činí 8,5l. Bohatě tak postačí na naložení zelí na celou zimu pro jednu rodinu (pokud tedy nemáte zelí každý den k obědu). Konstrukce je pak velice pevná a lze sehnat poměrně velké množství barevných kombinací.

Proces nakládání zelí

Co se týče samotného procesu nakládání, jednoduše si připravíte zelí jako na normální nakládání, nicméně v tomto případě napěchujete Goliáše a uzavřete víčkem. Zkušení uživatelé pak píší, že víčko Vám několikrát může slyšitelným bouchnutím povyskočit – to způsobují kvasné procesy, nejedná se o nic nenormálního. Stačí víčko zase uzavřít. Po několika dnech kvašení pak můžete zelí umístit v kbelíku třeba do lednice.

Jediná nevýhoda Tupperware Goliáše je fakt, že je poměrně těžko k dostání. Nejlepší je se porozhlédnout po internetových aukcích, kde je k dispozici do 500 korun.

Doufáme, že se Vám dnešní článek o výrobku společnosti Tupperware líbí, protože my jsme si pro Vás připravili další mini-seriál – takže čekejte více článku o této společnosti a jejich výrobcích.