Trendy v malování pokojů

Napsal | 18.6.2014

Chystáte se vymalovat pokoj nebo celý byt, ale nejste si jistí, co zrovna letí? Unavila vás jednotvárná bílá na vašich stěnách a toužíte po změně? Rádi byste váš byt něčím ozvláštnili, ale chybí vám inspirace? Pojďme se společně podívat na nějaké nové trendy v malování bytů!

Méně je někdy více

V každém pokoji jiná barva, dlaždice různých vzorů – tomu je už konec. Nalaďte svůj byt na jednu notu: nemusíte se omezovat na jednoduchou bílou, různé odstíny okrové nebo slonovinové v kombinaci s obložením nebo tapetou mají také svůj nepopíratelný styl. A ani na bílou nemusíte zanevřít, zkuste ji doplnit rudou, fialovou nebo nejnovější zelenomodrou, a dvě barvy vám vystačí na celý byt. Nebojte se ani tmavých barev, jako je šedá nebo temně hnědá; na malém prostoru dokážou zázraky. Při volbě barev ale nezapomínejte na to, jak takové barvy na lidskou psychiku působí a jaký dojem budou nakonec ve vašem bytě vyvolávat. Mají totiž na atmosféru bydlení větší dojem, než by mnozí čekali.

Kombinace materiálů

Chcete-li váš byt ozvláštnit něčím jiným, než jenom barvou, troufněte si na nečekané! Obložení je stejně jako loni opět v módě a neomezuje se pouze na imitaci dřeva, obrození zažívá i kamenné a keramické obložení. Dejte vale dlaždicím v kuchyni a koupelně – vnitřní obložení s imitací kamene dodají místnostem úplně jinou atmosféru. Obložení může sloužit i jako doplněk; stačí jím vyzdobit pruh stěny nad krbem, televizí nebo za policemi s knihami a váš pokoj bude jako vystřižený z katalogu o designu.

Tapety jdou zpátky do mody

Novou vlnou procházejí i tapety, zapomeňte však na umělý styl z dob dávno minulých! Dnešní trendy přejí modernímu designu a extravagantním vzorům, a nabízejí i řadu netradičních doplňků: nechcete-li lepit dlouhé pruhy tapet, poohlédněte se v obchodě po menších, samolepicích dekoracích, se kterými můžete ozdobit nejen stěnu, ale třeba i nábytek nebo schodiště. A ještě jeden tip do dětského pokoje: samolepicí folie s funkcí jako tabule se stane báječným pomocníkem při všech hrách!