Tescoma samočistíci lis na česnek

Napsal | 11.9.2014

Česnek v kuchyni použije aspoň jednou v životě každý, kdo vaří ať už pravidelně či občas. Jedná se totiž o nenahraditelnou součást ingrediencí, která je potřeba téměř do každého složitějšího jídla. Jeho nenahraditelná ostrá chuť podtrhává celkový dojem z mnoha jídel a navíc je velmi zdravý. Zpracování česneku je ale věcí jinou. Na tuto nepostradatelnou aktivitu se používá lis na česnek, o kterém si něco povíme v tomto článku z cyklu o výrobcích Tescoma.

Konec záludnému čištění

Pokud jste nedávno vařili jídlo, při kterém jste česnek museli použít, jistě si vzpomenete také na to, jak je otravné, když v lisu na česnek zůstávají kousky dužiny. Na vyčistění bylo vždy potřeba nadlidského úsilí, při kterém jsme museli přesně prošťouchnout párátkem určité zdířky v lisu, abyste se nepříjemných kousků zbavili, protože nepomáhalo dokonce ani to, že jste lis vložili do myčky s vírou, že si s tím poradí. Dobrou zprávou je, že díky samočisticímu lisu na česnek od společnosti Tescoma je této proradné věci navždy konec. Jak tedy samočisticí mechanismus funguje?

Je to vskutku jednoduchou záležitostí, kterou zvládne i malé dítě. Poté, co česnek v lisu rozdrtíte a vyjmete ho z něj, zůstane sice dužina v dírkách, jak je tomu i u ostatních lisů, avšak je možné je vyčistit tím, že pákami otočíte od sebe o 360 stupňů a tlak, který bude vyvíjen nástavcem, který je připevněn naproti zdířkám, vytlačí zbytečky česneku z lisu a tak je pak pouze nutné přístroj vymýt. Určitě tuto nadčasovou technologii z dílny Tescoma velmi oceníte.

Cena nižší, než byste čekali

Hádali byste, že by se tento výrobek mohl pohybovat v rozmezí astronomických částek, jak tomu u takového zboží bývá? Omyl. Poměr ceny a kvality tohoto samočisticího lisu na česnek od společnosti Tescoma je více než uspokojivý, cena se pohybuje kolem cca 400 Kč. Lze ho zakoupit přímo na oficiálních stránkách prodejce – http://eshop.tescoma.cz/priprava-a-zpracovani-potravin/kuchynske-naradi-a-pomucky/president/638633-lis-na-cesnek-president-s-cistitkem

Pokud Vás napadají nějaké připomínky k tématu, jistě je zanechte v okýnku na komentáře pod článkem. Děkujeme, za Vaši přízeň a jsme rádi, že se Vám speciál o Teskomě líbí.