Studentský pokoj

Napsal | 19.12.2013

Čas neúprosně letí. Den se střídá za dnem, rok za rokem a pokud Vaše dítě již dospělo do studentských let, rozhodně je na čase vyměnit dětský pokojíček za studentský pokoj. Student potřebuje úplně jiné zázemí než dítě a prostředí, ve kterém člověk tráví čas ho velice ovlivňuje. Uzpůsobte tedy pokoj podle potřeb studenta

Jak vybavit studentský pokoj?

Takovou to otázku si asi klade nejeden rodič. Jak vkusně, funkčně a za rozumný peníz zařídit pokoj své ratolesti. Inu pojďme se podívat do obchodní domu IKEA.

Základ je kvalitní postel

Základem každého studentského pokoje je kvalitní postel. Obchodní řetězec IKEA nabízí čtyři druhy jednolůžek, a to DUKEN, MALM, TARVA a FJELLSE. Poslední jmenovaná je z nich nejlevnější. Pořídíte jí za pouhých 699 Kč. Cena DUKENU a MALMU se pohybuje kolem 2 000 Kč a TARVA stojí 1 590 Kč. Tudíž postele jsou zde cenově přijatelné snad pro každého. Jednolůžka jsou sice fajn, ale počítejte stím že si Vaše dítě časem najde partnera. Z tohoto důvodu tedy doporučujeme koukat spíše po širší postelích (minimálně 120 cm na šířku) – aby jste příští tok nemuseli kupovat nové dvoulůžko.

Jednolůžka kupujeme určitě do menších prostor. Co takhle ale pokoje, jenž disponují větší plochou? Rozhodně těch pár metrů obětujte na koupi dvoulůžkové postele. Dítě to z počátku neocení a možná mu to přijde zbytečně, ale jednoho dne za Vámi jistě přijde a poví Vám, že se jednalo o opravdu prozíravý tah. No pojďme mrknout na ceny. Možná, že když jste se procházeli na pobočce na Černém Mostě, tak vám ceny za dvoulůžka nepřipadaly zrovna nejnižší. Je pravda, že jste mohli vidět postel i za 16 000 Kč, což objektivně přiznáváme je opravdu dost.  Pokud si ale prolistujete internetový katalog, zjistíte, že se dají pořídit i modely do 4000 korun, což je velice přijatelná cena. Z levnějších modelů tedy konkrétně doporučujeme – DUKEN, MALM a LEIRVIK.

Dostatečně prostorný stůl

Co se stolu týče, nejvhodnější bude stůl s úložným prostorem a větší pracovní plochou. Student když nespí, tak je většinou na počítači a nebo si píše úkoly a občas se i učí. U stolu tedy stráví hned po spánku nejvíce času. V IKEE co se týče stolů mají obrovský výběr. Odhadem je tam tak přes 100 druhů v cenovém rozpětí od 2000 Kč do 20 000 Kč. My jsme pro Vás vybrali 6 stolů, jenž se dle našeho názoru nejvíce hodí pro studenta. Mezi nimi je i MALM, který se bude skvěle hodit k výše zmíněné stejnojmenné posteli z jedné a té samé kolekce. Tento stůl stojí pouze 3 490 Kč.

Rádi by jste chtěli více úložného prostotu? Proč ne! Doporočujeme kousek z kolekce LINNMON/EKBY TÖRE. Jeho součástí je pět poliček vespod a dvě úzké, ale dlouhé poličky nad psací plochou. LINNMON/EKBY TÖRE i s poličkami pořídíte jen za 3 458 Kč.

K psacímu stolu je potřeba pořídit i kvalitní židli. Nabídka opět víc než široká mrkněte sami – http://www.ikea.com/cz/cs/search/?query=Kancelářské+židle

Nezapomeňte na úložný prostor

Poslední zásadní věc, jenž by ve správném studentském pokoji neměla chybět jsou rozhodně skříně a poličky. Hlavním důvodem je právě dostat úložného prostoru, at na věci do školy, tak na oblečení. Věřte, že toho oblečení Váš miláček bude mít víc než požehnaně.

Pokud bychom měli doporučit jednu konkrétní kolekci poliček, tak rozhodně nejlépe poměr cena/výkon vychází výrovky z kolekce MALM.

Doufáme, že jsme Vám dnešním článkem usnadnili výběr nábytku pro Vašeho studenta. Rádi bychom vás poprosili o zpětnou vazbu do komentářů (byl článek užitečný, co by jste rádi chtěli doplnit atd). Děkujeme