Stropní podhledy do koupelny

Napsal | 4.4.2016

Vítáme Vás u našeho prvního článku v novém roce. Dnes Vám prozradíme něco více o stropních podhledech do koupelny. Existuje mnoho druhů a my se na některé z nich zaměříme a poradíme, které jsou nejvhodnější pro Vaši koupelnu.

Jaký typ podhledu použít?

Není snadné vybrat ten nejvhodnější podhled do Vaší koupelny. Je však velmi důležitý nejen pro zamaskování nedokonalostí stropu a pohlcování vlhkosti po koupeli, ale že kouplena je místností relaxace a odpočinku. Proto je podstatný i vzhled. My se především zaměříme na stránku kvality.

Podhledy do koupelny od společnosti Barrisol

Podhledy do koupelny od společnosti Barrisol

Pokud se neumíte rozhodnout, jaký typ by byl nejvhodnější, poradíme Vám. Jako moderní jedničkou na trhu se ukázaly napínané stropní podhledy. Oslní svým vzhledem, ale samozřejmě kvalitou. Garantuje se dlouhá životnost a jednoduchá údržba. Nejsou žádná omezení při instalování osvětlení či ventilační systémy. Pokud si přejete, aby podhled ladil s interiérem celé koupelny, není problém si zajistit různé vzorky, zrcadla nebo napodobeninu nějaké látky. Narazíte na ně na webu r-efekt.cz, stropdps.cz. Takovýto podhled Vám umožní i lepší akustiku v místnosti, pokud na tom někomu opravdu tolik záleží.

Podhledy Barrisol

Jestliže byste se rozhodli pro tento typ podhledu, moc se neliší od napínaných. Jde o pnutou stropní fólii. Tento typ folie je pevný, pružný, nehořlavý a antistatický. Co se týče údržby, je velmi snadná. Díky efektu zrcadlení, opticky ještě více zvýší Váš strop a celkový prostor. Skryje všemožné nedostatky a taktéž zakryje přívodní kabely. Jsou k dostání v mnoha typech provedení. Kupříkladu semiš, parforace, metalíza a k tomu jsou na výběr různé barvy. Naleznete je na stánkách barrisol.cz

Podhledy Barrisol

Podhledy Barrisol

Sádrokarton nebo minerální podhledy?

Koluje zde mnoho diskusí, jestli je lepší zvolit do koupleny sádrokartonový podhled či minerální. Minerální pohledy mají také své plus. Je tvořen z hlinikové nosné konstrukce a to vše se zavěsí pod stávající strop. Mají samozřejmě velmi dobrou tepelnou izolaci a je možnost je použít právě do extrémně vlhkých prostor. Nehodí se však moc do bytů, ale spíše do sklepů garáží atp. Naopak sádrokartonový podhled nevytváří tak chladný dojem. Při řezaní se z něj práší rozhodně více, ale je to klasika a volba, kterou vyloučit uplně nemusíte.