Smaltovaný rendlík s rukojetí

Napsal | 18.2.2014

Jedním z výborných pomocníků značky Ikea do Vaší kuchyně je i smaltovaný rendlík ze série SKÄNKA.

Smaltovaný rendlík

Jeho objem je 2 litry a vyrábí se v šedé barve včetně poklice. Jednou z jeho největších výhod je právě rukojeť, díky které pánev snadno zvednete a nespálíte se. Má velmi silné dno i stěny, díky kterým je teplo rovnoměrně rozváděno a jídlo se tak lépe vaří. Rendlík je vyroben z hliníku, který velmi dobře reguluje teplotu a zajišťuje, aby se pokrm nespálil nebo nepřipálil. Díky odolné nepřilnavé vrstvě teflonu můžete vařit s malým množšstvím tuku a snadno pánev umývat.

Je velmi lehký, což zajišťuje dobrou manipulaci. Součástí rendlíku je i poklice. Ta je vyrobena z nerezavějící oceli, díky čemuž odráží horko zpět do nádoby. Zajistí Vám tak, že se voda začne rychleji vařit. Tento rendlík obsahuje také ventily pro odvod páry, které snižují tlak v nádobě. Pomocí těchto ventilů zůstane voda vně a hned nepřeteče. Je možné zakoupit také vložku pro vaření ve vodní lázni STABIL, která slouží například na rozehřívání čokolády.

Vhodné na všechny sporáky

Co se týče typů sporáku, tuto nádobu lze používat na plynové varné desce, sklokeramické desce i na varné desce s litinovými plotýnkami. Stojí 299 kč včetně DPH, což je v dnešní době za kuchyňský rendlík velmi nízká cena.

Rendlík z IKEE

Zdroj – Oficální stránky IKEA