Skylink ladění programů 2015

Napsal | 15.2.2015

Během několika let zažilo televizní vysílání doslova masivní expanzi, a to co se do nabídky programů i stanic, tak i kvality signálu týče. My jsme se v dnešním článku zaměřili na uživatele satelitní televize Skylink, která značnou modernizací prochází prakticky každý rok a ani přelom roku 2014 a 2015 nebyl výjimkou. Od 1. ledna 2015 se pak mění některé podmínky a parametry ladění programů. Více ale už na následujících řádcích.

Další rok, další změny v ladění programů

Pokud patříte k uvědomělým a technicky zručnějším uživatelům, dost možná jste si už změny sami všimli a už dávno koukáte doma bez jakýchkoliv potíží na nové stanice i vylepšený obraz těch stávajících. Pokud jste však hlášení o změně některých stanic nezaregistrovali, pomůžeme Vám je dnes naladit. Jako první doporučujeme navštívit stránky skylink.cz, konkrétně záložku „přeladění“. Zde se dozvíte prakticky vše potřebné.

Novinky v roce 2015

Co se týče samotných změn, nejvíce jich zažily již stávající programy, u nichž došlo k rozšíření na HD vysílání. Konkrétně se jedná o Prima COOL HD, ČT 2 HD, Nova Cinema HD, Fanda HD, JOJ HD, JOJ Plus HD a Dajto HD. Těchto 7 nových programů přibylo od ledna nově do nabídky Skylink, nicméně aby bylo možné je vysílat ve vysokém rozlišení, je nutné změnit některé parametry.

Vše potřebné najdete na skylink.cz

Jako první vstupte na Vašem příjimači do módu manuálního ladění programů. Následně je nutné změnit hned několik parametrů – konkrétně se jedná o frekvenci, polarizaci, modulaci, pilot, FEC a symb. r.. Na již zmíněných stránkách skylink.cz najdete konkrétní údaje, jaké je nutné změnit a jaké hodnoty nastavit. Pakliže vše nastavíte správně, měli byste nově v nabídce najít výše uvedené programy.

Možné komplikace

Pokud jste vše naladili správně a přesto program nemůžete najít, je možné, že máte zastaralý satelitní příjimač a ve skutečnosti nemůžete příjimat žádný HD signál – v takovém případě je nutné koupit novější model. Pokud už jste dříve HD signál zachytili a přesto nejste schopni nové programy naladit, obraťte se na informační linku Skylink.

2 thoughts on “Skylink ladění programů 2015

  1. Pingback: Skylink – kontrola servisního poplatku

  2. jiřina Vopalecká

    Dobrý den,prosím o sdělení jak naladit program regionální televize.cz?děkuji

Není možné diskutovat