Skládání výrobků z čajových sáčků – návody

Napsal | 15.6.2014

V tomto článku se budeme se bavit o skvělém způsobu, jak se zabavit nebo jak využít zdánlivě nepotřebnou součást sáčkovaných čajů, kterým je jejich obal, pokud jsou sáčky rozděleny každý zvlášť.

Jedná se tedy o skládání výrobků z čajových sáčků, které je také zvané originálně „Tea bag folding“, což v překladu znamená téměř to samé. Tuto aktivitu si oblíbily především učitelky v mateřských školkách a na školách základních, jelikož je to velice dobrý způsob, jak děti zabavit na delší dobu přičemž je potřeba pouze zásoba těchto čajových sáčků. Také rodiče tím zaměstnávají své děti, které jim mohou vytvořit krásné obrazce, které si poté mohou vystavit při oboustranném štěstí.

Tip na skládání

Nyní se podíváme, jak na to, abyste i Vy vytvořili nějaké skvělé výrobky z čajových sáčků a projevili svého kreativního ducha. Seznámíme Vás s podrobným návodem na jednoduchý výrobek.

Hvězdice

Zaprvé si sežeňte potřebné čajové sáčky. Ty pak po stranách odstřihnete a tak je možné je rozložit. Dále je potřeba lepidlo a kus kartónového papíru.  Jeden sáček položíte tak, aby byl ve tvaru diamantu. Přeložte ho tak, aby se pravá a levá strana vzájemně dotýkala, což by mělo vytvořit trojúhelníkový tvar. Znovu jej otevřete, uvidíte, že se vytvořili uvnitř rýhy ve tvaru diamantu. Levou stranu tohoto diamantu založte ke středu, stejně tak pravou. Teď by měl být tvar v podobě draka. Tento způsob zopakujte na dalších sedm sáčků, se kterými poté vytvoříte konečné uspořádání. Nyní byste měli mít 8 draků. Nyní položte jednoho draka na střed kartónového papíru. Poté uspořádáte ostatní dráčky tak, aby tvořily kruh a jejich spodní části se dotýkaly, naopak horní se nedotýkají. Uspořádejte je tak, aby byly vedle sebe a dále stále tvořte kruh. Dejte pozor také na to, aby byly sáčky svou barevnou stranou nahoru. Jakmile jednou celý vzor vytvoříte, upevněte ho lepidlem na kartónu. Takhle tedy vytvoříte hvězdici z čajových sáčků.

Buďte kreativní!

Vytvořte i Vy svůj vlastní vzor podle tohoto návodu. Sáčky samozřejmě nemusí být umístěny tak, aby vytvářeli hvězdici. Skládáním můžete docílit originálních tvarů, na které přijdete jen Vy. Pokud Vás nějaké tipy na nové tvary napadají, jistě se o ně podělte do komentářů pod článkem.

Ten, který skládá, není samozřejmě omezen již existujícími vzory a tak může projevit svého kreativního ducha, využít své zlaté ruce a vytvořit i zcela unikátní vzor, který ještě neexistuje. Je to další nespornou součástí této aktivity – dobrý pocit z dobře vynaloženého úsilí pro tvoření originálních nápadů.