Set nádobí na přípravu sushi

Napsal | 13.8.2014

Vytvoření kvalitní pochutiny, ať už pro zlepšení chuti či jídla pro plnohodnotné stolování, je možné především s kvalitními surovinami a čerstvými přísadami. Avšak u určitých jídel může být čerstvá přísada sice důležitá, nicméně, nebude hrát prim. Takovým konkrétním jídlem je  sushi – jídlo ze „země vycházejícího slunce“, které je stvořené z čerstvých ryb, měkké rýže a mořských řas. Právě u tohoto jídla hraje prim jeho příprava, která je vskutku specifická. V tomto článku se zaměříme tedy na set nádobí pro přípravu sushi, se kterým nebude problém toto krmě zhotovit.

Preparace nebyla nikdy snadnější

Se setem nádobí pro přípravu je možné utvořit takové sushi,  za které se určitě nebudete muset stydět i přesto, že nebudete rodilý Japonec, který přípravu tohoto tradičního asijského pokrmu ovládá mistrně. Aranžování již nebude problém, jelikož sada se klasický skládá z několika porcelánových tradičních nízkých misek, kam se sushi servíruje, dále z konvenčních japonských lžic, kterými se nabírají kousky, které při konzumaci pochutiny vypadnou na misku. Nesmíme samozřejmě opomenout nejtradičnější součást, která se již po tisíciletí využívá po celé Asii nejen pro sushi, ale i ostatní jídla – dřevěné hůlky, kterými se bude sushi nabírat. Existují také sady nádobí, které na trhu nabízejí přímo instrumenty pro krájení či vaření, které předchází onomu skvělému jídlu. Taková sada by měla obsahovat speciální hrnec na vaření rýže (pozor, ne sáčkové). Musí se jednat o to tradiční rýži, která se nazývá Nishiki a je možné jí získat díky dovozu z USA. Bez ní pravé japonské sushi nevytvoříte. Nedílným prvkem sady či setu je určitě speciální nůž na krájení hotového sushi. Takový nůž je velice ostrý, jelikož sushi je po zhotovení velice křehké a tak je možné ho správně nakrájet jen s tímto nožem. Navíc je čepel prohnutá, což zajišťuje bezchybné krájení. Další částí je bambusová podložka a škrabka na zeleninu, kterou sushi také obsahuje.

Doporučujeme

Trh je přeplněný různými sety nádobí na přípravu sushi, některé kvalitní, se kterými nebude oříšek sushi udělat, některé méně kvalitní, kde se problém jistě naskytne. My Vám tedy hledání ulehčíme a doporučíme sadu nádobí pro preparaci sushi a následnou konzumaci.

Věříme, že s ní budete spokojeni a že Vám byl článek nápomocný, případné připomínky neváhejte zanechat v komentářích.