Rýžovač Tupperware

Napsal | 7.3.2015

Slovo Tupperware je pro někoho synonymem pro kvalitní výrobky a velmi pestrou nabídku, pro jiné zas synonymem pro spoustu drahých zbytečností, které snad ani normální člověk v kuchyni nemůže využít. Tak či onak, my se kloníme spíše k první variantě a i dnes jsme si připravili článek, v němž Vám představíme další revoluční výrobek. Řeč totiž bude o rýžovači Tupperware. Čím se vyznačuje, jaké jsou jeho výhody, nevýhody a kde a za kolik ho pořídíte? Na tyto a další otázky odpovíme o pár řádků níže.

Rýžovač Tupperware, aneb vše pod jedním víčkem

Rýžovač Tupperware je ve své podstatě nádoba, ve které rýži jak uvaříte, tak servírujete, ale i skladujete. Prostě vše v jednom. V balení obdržíte klasickou misku a 2 kusy víček, které na sebe pasují, a kterých se při vaření rýže prostě neobejdete. Postup vaření je pak poměrně jednoduchý – vezměte rýži, propláchněte ji studenou vodou a vložte do nádobky. Následně dolijte studenou vodou až po rysku, kterou najdete na vnitřní straně nádoby. Vodu nezapomeňte osolit, nicméně Tupperware doporučuje za každou lžičku soli prodloužit dobu varu o 2-4 minuty.

Nyní už můžete umístit první víko, které odvádí přebytečnou pěnu z rýže a chrání Vaší mikrovlnou troubu proti ušpinění i poškození. Na první víko nasaďte i druhé a vše pečlivě zaklapněte. Pak už jen stačí nastavit troubu na střední výkon a vyčkat. Na konci dostanete čerstvou a načechranou rýži, kterou můžete velmi lehce servírovat přímo z misky.

Výhody a nevýhody

Jako výhody tak můžeme určitě označit praktičnost a rychlost. Za nevýhody osobně považujeme mytí víček, nicméně rýžovač se může používat i v myčce, čili pokud jí vlastníte, máte vyhráno. Menší nevýhodou je pak i nutnost používat šetrné lžíce a zabránit tak poškrábání misky.

Cena a dostupnost

Cena rýžovače se pohybuje kolem 500 korun za kus a není problém ho v současné době sehnat na všech distribučních centrech společnosti Tupperware.

Jak se Vám líbí?

V případě jakýchkoliv dotazů neváhejte a obraťte se na nás v komentářích. Rádi Vám poradíme. Doufám, že se vám náš seriál o společnosti Tupperware líbí a těšte se. Brzy vydáme další článek