Rukávník na žehlení prádla

Napsal | 4.6.2015

Žehlení je jednou z těch všedních povinností, bez které byste si určitě dokázali představit žít. Bohužel to však nejde a vyžehlit si jednou za čas musí prostě každý. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, jak svůj um ještě více zdokonalit, pak máme pro Vás dnes senzační tip. Ukážeme Vám totiž výrobek, který Vaše žehlení posune na další úroveň. Řeč totiž bude o rukávníkách.

Konstrukční řešení rukávníku na žehlení

Rukávník je poměrně jednoduchá pomůcka, kterou využívají hospodyňky po celém světě již nějaký ten pátek. V praxi se jedná o jakési miniaturní žehlící prkno, které jednoduše postavíte, navléknete na něj rukáv, nohavici, či jakýkoliv záhyb, nebo špatně dostupné místo, a přímo na rukávníku ho přežehlíte. Docílíte tak dokonalejšího efektu a prakticky vymizí nehezká přeložení a zmuchlaniny.

Klasika od Leifheit

Když pomineme žehlící prkna, která se prodávají již se zabudovaným rukávníkem, je trh velmi bohatý i na samostatné rukávníky. Jako první jsme se rozhodli ukázat Leifheit Stabil Daisy. Tento model se vyznačuje žehlící plochou 52 x 12 cm a jeho potah je ze 100% bavlny (někteří uživatelé hlásí, že potah není dokonale napnut na konstrukci). Konstrukce je z lehkého kovu s protiskluzovými nožičkami a určitě potěší i zamykatelná pojistka. Cena je pak 330 korun.

Rukávník Leifheit na žehlení

Kvalita od Battistella

Konkurentem, spíše z pozice profesionálnějších výrobků, je rukávník Battistella Domestic Buck. Jedná se o skládací rukávník o rozměrech 58 x 14 cm. Na spodní straně je opatřen mřížkou, skrze kterou proudí pára a žehlení je tak efektivnější a rychlejší. Potah je dvouvrstvý, opatřen ochranou proti protlačení povrchu a obohacen o speciální vrstvu na povrchu, která umožňuje bezpečné a dlouhodobé vystavování vyšším teplotám. Cena činí 700 korun.

Alternativy

Na závěr ještě dodáme, že na trhu je celá řada výrobců (Texi, Framar…) a výběr do jisté míry závisí na Vás. Samozřejmě si můžete koupit za 120 korun rukávník z tržnice, nicméně jeho kvalita bude určitě nesrovnatelně horší, než u kvalitních modelů zmíněných výše.

Žehlení