Robotický vysavač Sencor svc 7020bk recenze

Napsal | 12.8.2014

Vítejte u dalšího článku z cyklu, ve kterém Vám ukazujeme skvělé produkty prostřednictvím přísné recenze. V tomto článku půjde na paškál produkt, který v každé domácnosti jistě zná své místo – vysavač. Nejedná se ale o lecjaký výrobek, protože je to robotický vysavač Sencor SVC 7020BK. V tomto článku se podíváme na to, jak dobře či špatně funguje a celkově ho zhodnotíme.

Nová generace vysavačů

Obecně jsou robotické automatické vysavače používány proto, že dokáží sami čistit různé druhy podlah. Robot Sencor SVC 7020BK si dokáže systematicky projet celý prostor na podlaze s tím, že kudy projede, tam nenechá ani částečku prachu, chlupů, zkrátka žádnou nečistotu nevynechá a poctivě vysaje.

Automatický vysavač Sencor SVC 7020BK dokáže nejlépe využít svůj potenciál, když čistí místnosti postupně. Nabitá baterie vydrží zhruba 50 až 60 minut, pokud je nabitá na doraz a pokud mu čištění jednoho pokoje zabere 30 minut, bez problémů ho můžete přenést se zbytkem energie do místnosti jiné, kde bude pokračovat.

Co se týká citlivost na prahy a lišty – pokud je lišta do jiné místnosti vysoká třeba jen 1 centimetr, robot jej přejede bez problémů, avšak občas se stává, že se na přechodové liště zasekne a poté chvilku trvá, než se vyprostí.

Za svou cenu se vyplatí

Samozřejmě, tento robot také naráží do nábytku. Náraz je poměrně silný, takže pokud je na stole váza, nic se nestane, ale jestli zde na kraji stolu sklenička, hrnek nebo jiné nádobí, určitě to shodí na zem. Přístroj je celkově však velice tichý, jeho chod skoro ani neslyšíte.

Značnou nevýhodou však může být to, že je tento robotický vysavač málo výkonný – sací síla není dostatečná pro více uchycené nečistoty třeba v koberci. Co se týká prahů, tak práh vysoký 1 cm tento vysavač nemůže skoro nikdy přejet. I to se ale dá pro převahu výhod prominout a za cenu od 1700 Kč získáte kvalitní produkt, ze kterého se jistě budete těšit ještě dlouhou dobu po koupi.

Efektivita robota při práci

Berte v potaz, že test trval 7 minut. Není to sice nic zázračného, ale za tu cenu?