Protiskluzová podložka do vany pro děti

Napsal | 18.2.2015

O bezpečí našich dětí se musíme starat nejen na silnicích, nebo na ulici, ale i v domácím prostředí. My se dnes budeme zabývat doplňky, které zajišťují bezpečnost našich nejmenších v koupelně. Kromě krytek na elektrické zástrčky, odstranění všech nebezpečných přípravků z jejich dohledu, nebo alespoň jejich uzamčení ve skřínkách, byste měli myslet na protiskluzové podložky do vany. Jaké máte možnosti a kolik stojí, Vám ukážeme v následujících několika řádcích.

Jak se liší podložky pro děti od normálních?

Protiskluzové podložky do vany pro děti jsou typické zejména pro zvýšenou bezpečnost a odolnost proti dětskému zacházení. Zároveň zde nehrozí vdechnutí menších částí, ani jiné potenciální poranění.

Několik osvědčených výrobků

Jako první jsme vybrali podložku PATRULL, kterou můžete koupit v obchodních domech společnosti IKEA za cenu okolo 120 korun. Má tvar krokodýla a zelenou barvu, což děti jistě ocení. Ze spodní části má přísavky, které zvyšují přilnavost k vaně a dítěti tak nehrozí podklouznutí.

REER jako zlatá střední cesta

Dalším zástupcem je protiskluzová podložka REER. Jedná se o modrou, o něco menší podložku do vany modré barvy. Stejně jako předchozí model, i tento obsahuje přísavky na spodní straně podložky. Děti pak jistě ocení motiv rybiček a rodiče zase příjemnou cenu 179 korun na portálu pinkorblue.cz.

Protiskluzová podložka pro náročné

Pokud máte opravdu malé děti a chcete pro ně to nejlepší, můžete koupit protiskluzovou podložku Babymoov. Disponuje klasickými rozměry 40x70cm a prodává se ve 2 barevných variantách. Opět zde nechybí přísavky ze spodní strany podložky. Oproti 2 předchozím modelům je ale osazena navíc tepelným senzorem, který Vás upozorní na teplotu vody vyšší, než je 37°C. Nemusíte tak kupovat externí teploměry a vše máte hezky pohromadě. Cena podložky je nicméně trochu vyšší, konkrétně necelých 430 korun na portálu malvik.cz.

Jak můžete vidět, trh je v oblasti péče o naše nejmenší poměrně dobře zásoben, proto byste neměli podceňovat bezpečí svého dítěte a koupit protiskluzovou podložku do vany. Sehnat se dají i za ceny kolem 1 stokoruny, což si může dovolit prakticky každý.