Prostěradla

Napsal | 13.4.2014

Vítejte na našem webu, který jsme se rozhodli z části věnovat společnosti IKEA a jejímu sortimentu, o kterém se Vám snažíme každým dnem podávat co nejaktuálnější a nejužitečnější informace. Dnešek nebude výjimkou, neboť tématem bude ložní prádlo – konkrétně pak prostěradla značky IKEA.

Prostěradlo je jedním z nejzákladnějších vybavení postele a ani sebelepší matrace neposkytne kvalitní spánek v kombinaci se špatným prostěradlem. Švédský nábytkářský gigant má v nabídce hned několik druhů.

Elastické prostěradlo DVALA

Začněme elastickým prostěradlem DVALA. To si můžete pořídit za cenu 129 korun za kus. Napnout lze do délky 200cm a šířky 90cm, přičemž pozornost věnujte i tloušťce matrace, která nesmí přesahovat 26cm. Prostěradlo můžete prát v pračce i žehlit a dostupné je v mnoha barevných variantách.

Prostěradlo GASPA je o něco kvalitnější, čemuž odpovídá i cena 499 korun za kus. Opevnit ho lze na matrace o délce 200cm a šířce 140cm, přičemž maximální tloušťka matrace smí činit 26cm. I přes to, že je toto elastické prostěradlo vyráběno z tkaného saténu ve směsi lyocellu, který mu dodává charakteristickou jemnost a lesk, se může povlečení prát v pračce na 60°C i žehlit. I zde je na výběr nepřeberné množství barev.

Posledním prostěradlem je model SOMNIG. Toto prostěradlo je dostupné hned v několika velikostech a barvách a pořídit ho můžete už za 449 korun. Vyrobeno je ze směsi bavlny a lyocellu, která výborně odvádí vlhkost. I toto prostěradlo lze prát v pračce na 60°C a žehlit.

Pokud jste zde nenašli přesně to, co jste hledali, doporučujeme navštívit stránky IKEA, neboť není v našich silách obsáhnout celý sortiment v jednom článku.