Předokenní rolety – jaké jsou jejich ceny?

Napsal | 24.6.2015

Jak efektivně chránit svůj dům před nadbytečným slunečním zářením, chránit svá okna proti silným dešťům, kroupám, ale i vloupání? Stále více majitelů rodinných domů ale i bytů volí po řešení předokenních rolet. Vyplatí se dnes vůbec? Jaká je jejich cena a všechny klíčové vlastnosti? Dozvíte se v dnešním článku.

Zapuštěné rolety ve zdivu

Pokud skutečně uvažujete o předokenních roletách, měli byste tak učinit už před samotnou stavbou, nebo rekonstrukcí. Existuje totiž hned několik typů ukotvení rolet, přičemž min. 2 druhy jsou dělány se zásahem do zdiva, a to sice typ předokenních rolet do překladu – ty jsou určeny pro novostavby s překlady Heluz a Vario, nebo typ předokenních rolet pro zaomítání, kdy se vlastně box s roletou uloží těsně za omítku. Obě tyto varianty jsou designově „úsporné“, jelikož boxy na rolety nejsou prakticky nijak vidět.

Zapuštěné okenní rolety do ZDI

Zapuštěné okenní rolety do ZDI

Rolety s viditelnými boxy

Alternativou jsou pak samotné viditelné boxy s roletou, které můžete montovat prakticky kdykoliv bez ohledu na průběh stavby nebo rekonstrukce. V současné době se jedná asi o nejrozšířenější provedení a zároveň i cenově druhé nejlukrativnější.

Fialové předokenní rolety

Fialové předokenní rolety

Ceník byste hledali marně

Co se týče ceníku, je velmi těžké dát konečnou částku a říci kolik co stojí. Každý projekt u každé firmy se realizuje individuálně a závisí na velikosti oken, typu kování, pohonu a dalších a dalších aspektech. V zásadě ale platí, že předokenní roleta na průměrné okno Vás vyjde na cenu kolem 2 až 3 tisíc korun, ovšem počítejte více méně s obyčejným modelem. Bezpečnostní rolety, či rolety na dálkové ovládání, jsou už cenově mnohem náročnější.

Dodavatelé

Nejlépe pak cenově vychází provedení rolet do překladů Heluz, kde se můžete skutečně pohybovat už kolem ceny 2 tisíce korun za jednu okenici. Naopak nejdráž vyjde dodatečná montáž rolety s kulatou schránkou. Pro více informací kontaktujte přední výrobce a dodavatele u nás – Lomax, Isotra, nebo třeba Univers. Všichni Vám udělají cenovou nabídku zcela zdarma a nezávazně. Hotové ceníky ale prakticky nikde nenajdete.