Prádelní koše z proutí

Napsal | 14.5.2015

Výrobky z proutí se hodí prakticky do každé domácnosti a je úplně jedno, jestli si zařizujete vybavení spíše do moderny, nebo dáváte přednost klasickým a spíše starším prvkům. My se dnes budeme bavit zejména o prádelních koších z proutí – ukážeme Vám jaké jsou jejich výhody, jaká je dnes nabídka v internetových e-shopech a kolik a takový proutěný prádelní koš stojí.

Vlastnosti a výhody proutí

Začneme výhodami. Výhod proutěných výrobků je poměrně hodně, nicméně konkrétně u prádelních košů je třeba vyzdvihnout některé z nich – jako první je to prodyšnost materiálu. Proutěné koše nejsou zcela dokonale vyplněné, což napomáhá cirkulaci vzduchu. Nestane se tak, jak je tomu u plastových prádelních košů zcela běžné, že proutěný koš načichne špinavým oblečením, nebo Vás po jeho otevření tzv. praští do nosu zápach starších šatů.

Proutí je vhodné pro ženy

Další nespornou výhodou je i fakt, že se jedná o velmi lehký materiál a i s velkým, po víko naplněným košem se velmi lehce manipuluje a zvládnou to tak i drobnější ženy. S velikostí košů a propracovaným pletením samozřejmě manipulativnost klesá.

Rozsáhlá nabídka na Proutenysvet.cz

Nyní už k samotným výrobkům. Jako první jsme se zaměřili na e-shop proutenysvet.cz. Ten nabízí desítky různě velkých, barevných i tvarovaných prádelních košů. Jako příklad uvedeme oválný koš na prádlo bílé barvy. Ten je zde k dispozici za cenu 799 korun. Dodáván je v sadě o 2 koších.

Akční ceny na Proutene.cz

Dalším prodejcem, který určitě stojí za zmínku, je portál proutene.cz. Ten se zaměřuje, stejně jako výše zmíněný konkurent, výhradně na výrobky z proutí a ani proutěné prádelní koše nechybí v jeho sortimentu. Nás nejvíce zaujal kulatý proutěný prádelní koš s víkem. 42cm vysoký koš je rovněž vyplněný látkou a opatřen je i 2 šikovnými madly pro lepší manipulaci. A cena? Pouhých 319 korun v akční nabídce.

Na závěr bychom ještě rádi zmínili prodejce ratanobchod.cz a upavoucku.cz. Jejich nabídka je neméně pestrá a výběr je tak zcela na Vás.