Potah na žehlící prkno – Keter, Leifheit nebo Vileda?

Napsal | 7.6.2015

Žehlení je součást prakticky každé domácnosti. Málokdo pak bohužel ví, že na žehlící prkna existují různě kvalitní potahy, které se hodí pokaždé na jinou činnost. Rozumný člověk si samozřejmě musí říct, že je naprostá hloupost si během žehlení na třikrát vyměňovat potah na žehlícím prknu, nicméně proč si nevybrat potah, který je skutečně kvalitní a bude nám při žehlení maximálně nápomocný? I proto jsme se dnes zaměřili na menší srovnání hned 3 (resp. 2 firem), které hrají v tomto ohledu prim.

Leifheit a jejich vlajková loď

Jako první jsme se zaměřili na firmu Leifheit. Ta je jedním z předních výrobců v oblasti žehliček, sušáků, mopů a v neposlední řadě i žehlících prken. Právě zmíněná prkna jsou velmi žádaná a testována nespočtem hospodyněk. Jako nelepší se ukazuje model Leifheit AirBoard Deluxe 72590 XL. Ten se vyznačuje povrchem s technologií thermo-reflect, což Vám umožňuje až o 33% rychlejší žehlení. Potěší i technologie Lei-Tec, jež zaručuje, že je žehlící plocha vyrobená ze speciálních syntetických materiálů. Samotné prkno pak disponuje například vodící šňůrou, samostatnou elektrickou zástrčkou, či systémem vyrovnání nerovností. Cena začíná na necelých 2000 korunách, nicméně potahy se dají pořídit již za cenu 250 korun a na výběr je celá řada motivů.

Vileda se nenechá zahanbit

Konkurence, neméně úspěšná firma Vileda, se prezentuje zejména svým vele-úspěšným modelem Vileda Viva Express COMFORT Plus. I zde se hledí zejména na potah, který je speciálně vyrobený tak, aby propouštěl co nejvíce páry a urychlil a usnadnil tak žehlení. Samotné prkno je pak rovněž opatřeno elektrickou zásuvkou, dětskou pojistkou atd. Cena prkna začíná na 1500 korunách, nicméně potah lze opět pořídit již od ceny okolo 250 korun.

Jak je to s Keter?

Na závěr jsme chtěli uvést firmu Keter, po které je neustále velká poptávka, nicméně její produkty již nejsou nadále v prodeji.

Suma sumárum je tak asi čistě na Vás, které žehlící prkno, resp. potah zvolíte.