Pletací stroj na gumičky

Napsal | 28.10.2014

Výrobky z gumiček jsou v současné době hitem číslo 1 a (nejen) hračkářství se předbíhají v prodeji nejrůznějších vychytávek a pomůcek, které učiní pletení gumiček Loom Bands ještě snadnější. My jsme se dnes rozhodli zaměřit na pletací stroje na gumičky neboli pletací stavy. Proč je s nimi pletení jednodušší, kolik stojí a kde je koupit? Na tyto a další otázky odpovíme v následujících několika řádcích.

Proč pletací stroje?

Začneme tím, proč si jej vlastně pořídit. Pletací stroje jsou výhodné v tom, že na ně postupně „navíjíte“ gumičky a máte tak v podstatě celý proces pod kontrolou. Kdykoliv můžete jednotlivý krok odstranit a vrátit se tak zpět. Nemusíte rozmotávat celý náramek. Zároveň je snazší využívat stroj v případě, že pletete některé složitější vzory a nechcete se ztratit.

Jak je to s cenou a obsahem balení

Cena pak takovýchto strojů/stavů dost závisí na kvalitě. Originální stavy stojí 250 korun, přičemž se samostatně prakticky neprodávají. Spíše jsou k nalezení na internetu v podobě výhodných setů, kdy k originálním stavům dostanete i sadu gumiček, kufřík, či třeba další pomocné příslušenství, jako je háček, „C“ klipy, nebo mini-stav. Ceny celých setů se pak pohybují nad 400 korun.

Neoriginální stavy lze sehnat i samostatně a to za cenu od 90 korun. Jejich kvalita je ale leckdy diskutabilní. Často se lámou a nejsou certifikované, tudíž jejich kvalitu nezkoumala žádná testovací organizace. Nikdo tak nemůže s naprostou jistotou říct, zdali neobsahují závadné látky.

Kde nakupovat

No a kde takové stavy koupit? Prakticky kdekoliv – autorizovaný e-shop rainbowloom-original.cz nabízí zejména ony zmíněné sety. Naproti tomu u dalšího české prodejce, cmelicek.cz, nabízí i jednotlivé stavy. Tak třeba plastový stroj na pletení s růžovými spojkami zde můžete pořídit za velmi atraktivní cenu 169 korun. Kategorií prodejců samou o sobě je pak aukro a podobné aukční portály, jež ale často nabízejí neoriginální zboží, proto důrazně doporučujeme se informovat na nezávadnost prodávaných výrobků a nekupovat vyloženě podezřele levné výrobky.