Pinterest nápady na podzim

Napsal | 30.9.2015

Podzim je tu a také Pinterest s nápady, které pomohou vyplnit Vaše smutné chvíle, kdy nemáte nic na práci a užitečně chcete využít svůj čas. Vymyslete něco sami, zapojte na chvíli své mozkové závity v okruhu kreativity.

Pinterest, o co se jedná?

Jde o webovou stránku či sociální síť, která umožňuje prohlížet si obrázky, na kterých se zobrazují výtvory ostatních. Možností téhle stránky je, že můžete vkládat i své návrhy, nápady nebo fotografie a umístit je do své záložky. Tyto jednotlivé obrázky jsou veřejně vystavené na stránce a nabízí se Vám možnost vkládání kometářů, hodnocení, ale spíše tomu tak bývá jen zřídka kdy a zůstávají samotné fotografie, bez komentářů s popiskem.

Malí i velcí

Na této sociální síti se pohybují snad všechny věkové kategorie. Příkladem jsou třeba mateřské školky, kdy jim tato stránka umožní výtvory zaznamenat, uložit a rodiče dětí si můžou s radostí prohlížet, co jejich ratolesti namalovaly nebo vyrobily. Takto si můžete obrázky ukládat do svých záložek a vytvoříte si sbírku. Tato stránka může posloužit i po studentské stránce.

Podzim je tu a s ním i nápady z Pinterestu!

Jak už jsme v předchozích řádcích naznačili, do Pinterestu je možné vkládat uplně všechno, od rodinných fotek až po výtvarné umění. Je tu ale podzim a my jsme zrovna tam narazili na různé návrhy, které by mohly rozptýlit jak děti, tak i dospělé od stereotypního shonu, školy a ponuré nálady.

A tak tu máme nějdříve něco pro ty menší, zvířátka z kaštanů a špejlí. Stačí si nejříve kaštany nasbírat, aby bylo z čeho tvořit a tak sběr můžete prolnout i krásnou procházkou v přírodě. Kaštánky už máme a potřebujeme jen špejle, díky kterým budou „kaštánková zvířátka“ držet. Špejle si rozlámeme přibližně na 5 centimetrové kousky a postupně na ně kaštany napícháváme do libovolných tvarů zvířat, co Vás jen napadnou a máte to!

Další zajímavý nápad co nás na Pinterestu zaujal, byla okrasná miska z listí. Tato práce je už složitější. Potřebujeme k ní balonek, nasbírané popadané listí a lepidlo. Počítáme s tím, že už listí nasbírané máte a jdeme do toho. Nafoukneme si balónek, zavážeme a odspoda do půlky balónek potřeme lepidlem. Postupně potřenou část obalíme listím tak, aby nebylo zmačkané a necháme zaschnout. Když se Vám bude zdát, že je vše pevně nalepené, balonek propíchneme a pomalu odlupujeme z mističky listí. Vznikla tedy krásná dekorace a ještě na sebe můžete být pyšní.

Nezapomeňte se do komentářů pochlubit se svými nápady na výtvory, které poté můžete právě na Pinterestu sdílet s ostatními.