Osvěžovače vzduchu na toalety

Napsal | 30.12.2014

Každý z nás někdy na toaletě, ať doma či na veřejné, zažil po vykonané potřebě nepříjemný zápach, který v uzavřené místnosti zůstal velmi dlouho. Jak lze proti tomuto zápachu bojovat?

Osvěžovač vzduchu – účinný bojovník proti zápachu

Jednoduše! Stačí použít populární osvěžovač vzduchu. Těch existuje celá řada- „bombičkové“, klasické spreje nebo různé gely. Bombičkové se staly v posledních letech velmi oblíbené, protože nezabírají příliš mnoho místa a mají snadnou manipulaci. Asi nejběžnějšími bombičkovými osvěžovači jsou ty značky Brise. Vychytávkou, která Vám zaručeně ulehčí život, je zakoupení strojku, který v různých časových intervalech vypouští vůni, a Vy se tak nemusíte starat o svěžest vzduchu nejenom na toaletě, ale například i v obývacím pokoji. Dokonce lze do strojku dát více bombiček s vůněmi, které se následně budou v osvěžování místnosti střídat. Bombičkové osvěžovače můžeme mít i jednoduše v dávkovači přilepeném na dlaždičce a kdykoliv budeme potřebovat, tak stačí použít. Dávkovače jsou většinou bílé, ale nemusí tomu být vždy.

Upřímně je někdo kdo si tuhle reklamu z televize nepamatoval?

Osvěžovače ve spreji

Druhou, větší skupinou jsou osvěžovače ve sprejích. Ty už jsou o něco prostornější než ty bombičkové, takže zabírají o trochu více místa. Svůj účel ale splní na jedničku. Tento druh je více používanější než bombičky, jelikož za stejnou cenu vydrží podstatně déle. Můžeme si v obchodě, kde osvěžovače najdeme v blízkosti drogerie, vybrat z nepřeberného množství značek a vůní. Těmi nejčastějšími vůněmi je citrus, borovice (pine) a moře, ale setkáte se samozřejmě i s dalšími.

Vonné gely

Poslední významnější skupinou jsou gely. Ty se uchovávají v krabičce, ve které je běžně zakoupíme. Aby plnily ovšem svou funkci, musíme tuto krabičku otevřít. Umístit je můžeme například přímo nad toaletu. Gely nám následně osvěžují toaletu nepřetržitě několik týdnů. Nevýhodou tohoto typu osvěžovačů je právě životnost- sice osvěžují nepřetržitě, ale oproti ostatním poměrně krátce. Opět i u gelů si můžeme vybrat z velkého množství vůní- exoticky nás zaujmula vanilka a zajímavé jsou i lesní plody