Originální zástěra na vaření pro muže IKEA

Napsal | 20.2.2014

Hledáte zástěru pro sebe nebo svého nejbližšího? Obchodní řetězec IKEA nabízí desítky až stovky doplňků do kuchyně, mezi kterými lze vybrat hned několik zajímavých zástěr. My jsme si vyhlédli jednu s lákavým názvem SOLKUL.

Tuto elegantní kuchyňskou zástěru lze pořídit za necelých 200 korun a je ztělesněnou bavlněnou jednoduchostí, která potěší každého člena rodiny, a to dokonce i málokdy v kuchyni spolupracujícího muže.

Design zástěry

Jedná se o vkusnou tmavě šedou zástěru s jednou jedinou kapsou na drobnosti, kterou švédská designérka a návrhářka Susanna Löfgren umístila prakticky na levou přední stranu, kde je krásně po ruce při přípravě pokrmů. SOLKUL je zavinovací zástěrou do pasu a k použití ji stačí zavázat kolem boků. Decentní bílé prošívání po okrajích je jednoznačným důkazem skandinávské geniality. Löfren by mohla švy jednoduše schovat a nikdo by po nich ani neštěkl. Jenže ona dala tento prvek na odiv, aby se každý mohl podívat, s jakou precizností jsou všechny produkty z dílen IKEA vyráběny.

Z výsě napsaného odstavečku by se dalo vyčíst, že je snad škoda zástěru využívat. Ale to vůbec není pravda. Stejně jako Descartes myslel, tedy byl, tak zástěra SOLKUL je zašpiněná místo Vás, tedy je. Každý správný designový šílenec by si takovou zástěru třeba jen pověsil na stěnu a celé dny by se na ni koukal. Chcete-li ale SOLKUL považovat za umění, tak určitě za užité umění. Nezašpinit takovou zástěru by se tak dalo považovat za naprostou neúctu k návrhářce a celé švédské společnosti.

Zástěra tak každopádně zaujme a s její prostotou a oduševnělou elegancí se vaření stane radostí pro každého člena rodiny.

K dostání je ve většině prodejen IKEA, tu na Černém mostě samozřejmě nevyjímaje.

Zdroj – Oficální stránky IKEA