Orientální sedací soupravy

Napsal | 29.6.2014

Orient: slovo s příslibem neznámých dálek, dobrodružství a tajemna. Kraj, který v minulosti uchvátil tolik cestovatelů, okouzluje i dodnes bytové designéry a architekty. Bydlení v orientálním stylu je totiž také naprosto jedinečné; kombinace sytých barev, honosných materiálů a dokonce i opojných vůní dělá z každého pravého orientálního bytu říši kouzel a snů. Tak proč nepřenést nádech Orientu i do vašeho bytu? Dokonale vám k tomu poslouží orientální sedací souprava.

Nenapodobitelné kouzlo

Sedací souprava marockého nebo indického stylu je něco, co si s Orientem spojujeme nejčastěji. Tmavé, vyřezávané dřevo, mohutné a pohodlné čalounění zářivých barev a vzorů; to k orientálním sedacím soupravám neodmyslitelně patří. Na co při výběru sedacích souprav dbát? Jednou ze zásad je přirozeně kvalita a životnost materiálu, klasickým prvkem je tmavé lakované dřevo v kombinaci s kůží nebo tradičním textilem s třásněmi. Dalším prvkem je harmonie pestrosti a účelnosti nábytku. Při sestavování své sedací soupravy volte spíše menší kusy, jako jsou různé taburety nebo menší sedačky, vždy by tyto kusy však měly v interiéru vyniknout, buď svou barvou, nebo atypickým vzorem. U orientálního stylu se nebojte různé barvy a vzory kombinovat, vždyť jde především o očarování smyslů. Nezapomeňte ani na záplavu polštářů, která každou sedací soupravu nezbytně doplňuje, slaďte je do stejné barevné škály a sedačka vás bude přímo vybízet k tomu, abyste na ni ulehli jako dávní králové Orientu.

Vhodný i do moderní domácnosti

Obdivujete styl a krásu orientálního bydlení, ale do vašeho moderního bytu se starobylá sedací souprava nehodí? Nemusíte si zoufat, i orientální styl se s postupem doby vyvíjí a jeho tradice získává v posledních letech nový vzhled. Klasické prvky, jako je barevnost a pestrost nebo oblost tvarů, zůstávají, ale materiály a technologie výroby se už přizpůsobily moderním trendům. Tak proč nevyzkoušet kouzlo Orientu v novém hávu? Oživte svůj interiér orientální sedací soupravou a přeneste se do světa, který byl před vámi mnoho let zahalen rouškou tajemství!