Oprava a renovace odřené kůže

Napsal | 29.8.2014

Potrpíte si při výběru svého nábytku do bytu či domu na kvalitu a tak na něm rozhodně zbytečně nešetříte? Oplýváte tedy i nábytkem, který je potažený pravou kůží, jen jen levnou napodobeninou? Proto určitě znáte ten frustrující pocit, když zjistíte, že se kůže nějakým Vám neznámým způsobem například na kožené pohovce odřela a Vám zbývají jen oči pro pláč.

Pokud ale nechcete kupovat nový potah nebo rovnou celou pohovku či ladící nábytkovou sestavu, je tento článek velice nápomocný právě Vám. V tomto článku si totiž ukážeme jak na opravu a renovaci odřené kůže. Pojďme se tedy na tuto problematiku podívat podrobněji.

Jednoduché východisko

Popálené či roztržená kůže? Nyní lze již nalézt poměrně jednoduché řešení. Jedním s takových řešení může být to, že se objednáte k jistému renovátorovi či opraváři kůže a ten Vám na větší poplatek vše dá do pořádku a Vy s tímto problémem již nebudete mít žádné starosti. Nicméně, taxa je v tomto oboru vcelku vysoká a tak se určitě vyplatí opravit kůži i jiným způsobem.

Pro domácí ošetření kůže existují vhodné přípravky, na které narazíte jak v kamenných, tak i v různých internetových obchodech. Takové přípravky bývají většinou v prodeji v podobě nějaké sady, kde se přípravky vzájemně doplňují – jeden na čalounění do automobilu, druhý na kožené boty, třetí právě třeba na potah nábytku nebo mohou zastupovat určité procesy, kterým se při renovaci nevyhneme.

Doporučujeme

Jednou z takových sad může být sada na opravy odřené barvy a škrábanců a trhlin. Tato sada obsahuje Čistící přípravek Stark 250ml, benzin na kůži 100ml, brusku na kůži 1ks, tekutou kůži 15ml, lepidlo na kůži 7ml, Leder Fresh Tónování 150ml, Colourlock Pečetění 250ml, protektor pečující přípravek na hladké kůže 250ml, aplikační houbičku 2ks, hadřík 2ks, špachtli na nanášení tekuté kůže a kousek kůže na podlepení trhlin.Tento produkt zajistí veškeré potřebné pro správnou opravu a seženete ho cca za 2500 Kč.

Věříme, že Vám byl článek nápomocný a pokud máte nějaké připomínky, jistě je zanechte v komentářích pod článkem.

Autor náhledové fotografie – Suat Eman