Omalovánky k vytisknutí mašinka Tomáš

Napsal | 5.8.2014

Pokud se s Vaším dítětem rádi díváte na pořady v televizi, jistě jste také zaregistrovali oblíbený pořad mašinka Tomáš. Tento seriál, o kterém ví snad každé malé dítě, je jedním z nejsledovanějších pořadů na dětských televizních programech a tak není divu, že se děti rádi uvidí mašinku Tomáše i jinde, než na televizních obrazovkách.

Právě to můžete svému dítku dopřát – mašinku Tomáše v podobě omalovánek, které si můžete jednoduše vytisknout doma v tiskárně a dítě pak může jen využít svou nezměrnou fantazii pro vybarvování černých obrysů a tvarů, které omalovánku klasicky tvoří, různými barvičkami a tak jej můžete zabavit na dlouhé hodiny. V tomto článku si ukážeme, několik omalovánek, které si můžete právě vytisknout, avšak pojďme se nejdřív podívat blíže na samotnou mašinku Tomáše.

Mašinka Tomáš ve zkratce

Animovaný seriál vznikl v roce 1984 a od té doby se základna fanoušků tohoto dětského pořadu stále rozrůstá, jelikož pořad se vysílá stále i v dnešní době a za velkého ohlasu malých příznivců. Někteří z nich mají dokonce mašinku (či lokomotivu) Tomáše i doma, protože pohádková postava se klasicky dostala i na regály obchodů s hračkami.

Původním základem celého konceptu mašinky Tomáše byly pohádky na dobrou noc o mašinkách, které vymyslel  Wilbert Awdry pro svého syna, protože se mu jinak špatně usínalo. Tyto příběhy se poté také často i dalším malým nadšencům do dráhy vyprávěli. Poté již bylo jednoduché tento omílaný námět převést do obrazové podoby, která je lépe stravitelná pro dnešní generaci, než jakými jsou příběhy, které se pouze vypráví.

Přinášíme ukázku jednoho dílu

Omalovánky Tomáše

Omalovánky k vytisknutí s mašinkou Tomášem Vám jistě zajistí to, že Vás dítko bude mít rádo ještě o něco více, jelikož omalovánky, jak bylo řečeno, ho jistě zabaví na nekrátkou dobu.

Pro zvětšení obrázků k tisku, na ně stačí kliknout

Věříme, že se Vám v tomto článku dostalo kýžených informací o omalovánkách k vytisknutí mašinky Tomáše a budete s omalovánkami nadmíru spokojeni, o to více Vaše ratolest. Pokud Vás napadají připomínky, jistě je zanechte v komentářích pod článkem.