Odpočívadlo a škrabadlo velké pro kočky

Napsal | 10.2.2016

Jste jedním z těch, kteří mají doma toho panovačného, často i hravého, chlupatého mazlíčka, kterému se říká kočka? Chcete pro svého miláčka to nejlepší a nepřejete si, aby dále drápal vše, co jen okolo něj jde? Pořiďte mu odpočívadlo a velké škrabadlo! My Vám poradíme, kde toto všechno nakoupit, a jaké druhy jsou na našem trhu.

Důležitá součást kočičího života

Určitě ti, kteří mají doma kočku zažili poškrábané dveře, sedačky, látkové židle, ale i oblečení, ze kterých už čouhají nitky. Zkuste tomu zamezit právě škrabadlem. Pokud chcete mazlíčkovi dopřát ještě větší pohodlí, pořiďte mu celou sestavu i s odpočívadlem. V dnešní době na trhu existuje mnoho různých druhů, které lehce zapadnou i do Vaší domácnosti, nebudete se za nic stydět a opravdu jde o moderní záležitosti.

Většinou jsou odpočívadla vyráběny z plyše, jež je pro kočky velmi příjemný a pohodlný. Jsou tím právě potahovány i další konstrukce, kdy to spíše vypadá, jako byste měli boudičku pro kočku. Schová se tam a má tam teplo a pohodlí. Hned nad sebou nebo vedle sebe má prostor pro škrábání do sloupků z rozhodně pro zdraví nezávadného materiálu.

Multifunkčí sestava pro kočičky

Odpočívadla a škrabadla

Tak jako Vy, tak i kočky potřebují své vlastní teritorium. Nejdůležitější ale bývá to, aby měla kočka poblíž nějaký panel, do kterého se může zarýt svými drápky. Právě škrábání slouží k tomu, aby si drápky obrousili, označkovali si své teritorium a hlavně pro důkladné procvičování drápků. Je proto důležité vybrat to pravé.

Na stránkách mujmazlik.cz, máte na výběr z široké škály škrabadel. V různýh barvách, v různém provedení a materiálů. V módě je momentálně škrabadlo ve tvaru klouzačky. Může se vyšplhat až nahoru pomocí drápků a vyhlížet tak, co se kolem děje. Zatímco na stránkách happyzoo.cz, se Vám naskýtá výběr v kombinaci škrabadel a pelíšků. Zaujal nás komplet právě ve tvaru a provedení paláce, což kočku téměř vystihuje. Ale jsou tam i klasické poschoďové, různě nastavitelné a napohled opravdu moderní a pohodlné. Cenově nejsou tak náročné, pokud si vyberete klasický komplet nebo sestavení. Přesněji tak okolo 2 000 Kč nebo i méně. Ty modernější stojí až 6 000 Kč.