Odpadkové koše na třídění odpadu

Napsal | 19.2.2014

Obchodní řetězec IKEA nabízí spoustu důležitých věcí do Vaší domácnosti. Mezi nimi i odpadkové koše a vaky. V posledních letech se rozmohla obrovská vlna recyklace a třídění odpadu, na což IKEA samozřejmě myslí a snaží se tomu přizpůsobit svou nabídku.

Soustava plastových vaků

DIMPA je soustava čtyř plastových vaků na ukládání papíru, plastu, skla a konzerv. Vaky se od sebe liší velikostí. Ty největší dva mají objem 33 litrů a dají se použít hlavně na skleněné a plastové lahve. O něco menší vak, s objemem 28 litrů je vhodný na třídění papíru a poslední, nejmenší, s objemem 13 litrů se používá třeba na konzervy.

Všechny tyto vaky mají na stranách ucha pro zajištění praktičnosti při manipulaci s nimi. Další jejich výhodou je právě materiál, ze kterého jsou vyrobeny – 100% polypropylen. Jedná se o druh plastu. Když tedy budete potřebovat vaky trochu očistit, nemusíte se ničeho bát.  Stačí je normálně otřít vlhkým hadrem.

My jsme si vaky do domácnosti pořídili a jsme snimy více než spokojení. Doporučujeme je tedy i Vám. Vaky, lze zakoupit v jakékoliv pobočce společnosti u nás i zahraničí. Stojí 149 Kč.

Zdroj – Oficální stránky IKEA