Noční stolek lamino nebo masiv z borovice?

Napsal | 18.12.2014

Vítáme Vás u dalšího článku z cyklu, ve kterém Vás více seznamujete s různými nábytkovými variantami a doplňky, díky kterým můžete nabýt určité inspirace při nákupu nábytku pro Vás dům či byt. V tomto článku se konkrétně budeme zabývat všetečnou otázkou, která vzbudí zájem v nejednom nadšenci do nábytku.

Nočník stolek z laminátového materiálu či masiv z borovice?

Pojďme se na to tedy podívat hlouběji a zdůvodnit si, co je lepší volbou.

Lamino noční stolek

Začneme tedy laminem. Laminovaná varianta není špatná na pohled ani na omak. Noční stolek z tohoto materiálu by byl jistě lehčí i levnější, ale otázkou je, při jaké kvalitě a jakosti materiálu. Tento materiál jistě kýčovitě působit nebude. Zapadne do leckteré ložnice ať už je vymalována jakkoliv

Noční stolek z masivu – borovice

Borovicový nábytek je nepopiratelně kvalitnější, než ten, na jehož výrobu je použito lamino. Masiv z borovice je téměř synonymem pro vysokou jakost toho, k čemu byl použit a jaký nábytek jím oplývá. Jak je známo, borovice je odolná vůči různým přírodním vlivům – ať už je zima či horko, déšť či sucho, borovice stále stojí a neovlivní jí to. Se škůdci je to obdobné – borovice jsou velmi odolné proti nechtěným návštěvníkům. To vše hraje do karet právě i nočnímu stolku, na který se takové kvalitní dřeviny užijí, avšak je tu i otázka ceny.

Připlatit si či nikoliv?

Masivní nábytek je vždy vskutku drahou záležitostí, alespoň oproti laminovanému. Otázka se spíše pouze mění na jinou – platit hodně peněz za hodně kvality či málo peněz za uspokojivou kvalitu nábytku?To už je jen a jen na zákazníkovi, který má určitou představu o tom, co si chce pořídit, zde se dočkáte pouze rady, maximálně inspiračního zdroje.

My však stojíme za tím, že bude vždy lepší si připlatit za nábytek, který vydrží déle ve stále stejném stavu než zaplatit méně při tom, že se nábytek opotřebuje rychleji.

Věříme, že Vám byl článek při Vašem možném výběru materiálu nočního stolku nápomocen a pokud Vás napadají připomínky nebo jisté názory, napište je prosím do komentářů pod článkem.