Nejlevnější šuplíkové mrazáky třída A++

Napsal | 17.5.2015

Na současném poli elektrospotřebičů se dnes nehraje už jenom na co nejnižší cenu, ale také na velikost a především na spotřebu, která se postupně stává primárním atributem pro nákup zejména bílé elektroniky. My jsme se dnes zaměřili na šuplíkové mrazáky, neboť právě mrazáky (a zejména ty starší modely) jsou leckterých domácnostech tím největším „žroutem“ elektrické energie a jejich obměna Vám může ročně ušetřit i několik set korun.

Šuplíkové mrazáky A++ – Kde startují ceny?

Nejlevnější šuplíkové mrazáky třídy A++ se pohybují už někde na cenové hladině kolem 5000 korun. My jsme se na některé z těchto modelů podívali a zkusíme Vám je v následujících řádcích letmo představit.

Nejlevnější zástupce od MIDEA

Jako první jsme zvolili  MIDEA HS-108FN. Tento model od poměrně neznámé společnosti se dá pořídit již za cenu okolo 4500 korun, čili se jedná prakticky o nejlevnější šuplíkový mrazák energetické třídy A++. Za zmíněnou cenu dostanete naprostý základ – 3 šuplíky, denní spotřebu 0,389 kWh a termostat. Objem pak činí 85l.

Zákazníky prověřený model od Goddess

Druhým, rovněž velice levným modelem, je Goddess FSC085TW9. Tento model lze pořídit nejlevněji za 5390 korun. Opět se jedná o šuplíkový mrazák třídy A++ o celkovém objemu 85l, nicméně zde jsou oproti modelu MIDEA 4 zásuvky. Denní spotřeba se pak pohybuje na 0,370 kWh denně. Je třeba zmínit, že někteří zákazníci si stěžují u této mrazničky na hlučnost.

Výkonná mraznička CANDY

Posledním modelem, který nás zaujal, je CANDY CCTUS 544 WH. Jedná se o 4-šuplíkovou mrazničku, která vyniká především svým výkonem, který je v této cenové relaci poměrně raritou. Objem mrazničky činí 82l a za den spotřebuje přibližně 0,378 kWh energie. Nejlevněji se pak dá pořídit za 5565 korun.

Prodejci

Co se týče prodejců, doporučit můžeme Levneelektro.cz, Datart.cz, či třeba Alza.cz. Většina těchto velmi levných a malých šuplíkových mrazáků je pak dostupná i u kamenných prodejců, nicméně před samotným nákupem bychom Vám doporučili si daný model vyhledat na internetu a zjistit jeho poruchovost a reálné vlastnosti.